У Рівненській області старателі бурштину пошкодили залізничні колії
З приходом весни в Поліссі відкрився сезон бурштину. І вже почалися істотні інциденти. У Рівненській області старателі пошкодили залізничні колії. Про це повідомляється у сюжеті "Подробиць".
Біля кар'єра держпідприємства "Бурштин України" кипить робота. Правоохоронці говорять про чотирьох десятках, місцеві - про сотні мотопомп. Двадцять бійців спецпризначення намагалися втихомирити старателів.
"В урочищі Хрести недалеко від Клесів невідомі з допомогою 15 мотопомп видобувають бурштин-сирець. В'їзд в урочищі було заблоковано групою невідомих у кількості близько 120 осіб, які вели себе зухвало і агресивно по відношенню до співробітників поліції", - говорить Сергій Смаглюк, начальник Сарненського відділу ГУНП в Рівненській області.
Щодо деяких старателів за опір поліції відкрили кримінальне провадження. А ось у співробітників "Укрзалізниці" свої печалі. Старателі біля того ж кар'єра пошкодили залізничні колії. Над полотном і під ним - пустили пожежні шланги, щоб відкачувати воду.
За інформацією джерел, зараз наймасовіший видобуток бурштину зосереджений саме в Клесові Рівненській області та в Обищі Житомирської області. Гудуть мотори і в інших районах. Але роботу все ще не організували. Тобто, старателі повинні будуть платити певну суму за право добувати каміння. Запустити подібну програму планують з середини березня. У поліції такий варіант не підтверджують і не заперечують.
"Я ж з вами оперативною інформацією поділитися не можу. Ми готуємося до прийому оперштаба і боротьби з незаконним видобутком", - говорить Сергій Смаглюк, начальник Сарненського відділу ГУНП в Рівненській області.
В Сарнах все ще чекають посилення сил оперштаба. Поки ж у ньому всього 20 бійців спецпідрозділів.
Як повідомляли Українські Новини, поліція закриває очі на тисячі бандитів, які копають бурштин в урочищі Гальбин на Рівненщині.