Через пошкодження внаслідок обстрілів російських окупантів об’єктів генерації, передачі та розподілу електроенергії введені аварійні відключення електроенергії у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях.
Про це повідомляє Міністерство енергетики, передають Українськi Новини.
"Ворог здійснив наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Мета - не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій у роботі енергосистеми країни", - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Зазначається, що ситуація на ДніпроГЕС контрольована, загрози прориву дамби немає, однак об’єкт зазнав пошкоджень.
"Без світла низка шахт на Донеччині та Дніпропетровщині. Під землею - понад 1000 людей. Загрози життю немає", - йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, через аварійну зупинку кількох блоків теплоелектростанцій та гідроелектростанцій є певне зменшення обсягу виробництва електроенергії.
Для покриття потреб споживачів задіяно аварійне постачання електроенергії з сусідніх країн - Румунії, Словаччини та Польщі.
Також планується комерційний імпорт електроенергії.
Як повідомляли Українськi Новини, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ситуація в енергетиці контрольована, потреби у відключеннях електроенергії по всій країні немає.
В ніч проти п’ятниці, 22 березня, Росія здійснила найбільш масштабну за останній час атаку на енергетичну систему України.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.