Російські окупаційні війська додатково замінували Запорізьку атомну електростанцію, зокрема охолоджувач. У разі його підриву є велика ймовірність "значних проблем". Про це заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов в етері телемарафону.
На питання журналістки, чи є загроза підриву або аварії на Запорізькій атомній електростанції, начальник ГУР відповів, що "певна загроза існує".
"На жаль, станом на зараз насправді певна загроза існує. Ще раз кажу – певна. Тому що насамперед ЗАЕС як перебувала, так перебуває під тимчасовим контролем окупаційних військ", – сказав він.
Буданов зазначив, що, по-перше, знищивши греблю Каховської ГЕС окупанти зруйнували нормальний доступ води до охолоджувачів, які працюють на Запорізькій АЕС.
"Але друге, найстрашніше, що за цей час ЗАЕС була додатково замінована і замінований саме охолоджувач", – додав він.
За словами Буданова, якщо росіяни виведуть охолоджувач із ладу шляхом підриву, то є велика ймовірність того, що "будуть значні проблеми".
Як повідомляли Українські Новини, раніше радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що загроза для тимчасово окупованої Запорізької АЕС є, та пояснив чому.
Також Президент України Володимир Зеленський вважає, що російська влада не зупиниться перед підривом Запорізької АЕС, намагаючись дестабілізувати ситуацію в Україні.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.