Після втрати чергового Су-24 Росія перестала мінувати Чорне море, – ВМС України
Після втрати кількох бомбардувальників у Росії стало значно менше можливостей для мінування Чорного моря, і вони припинили цей процес. Про це речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук заявив в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".
"Після втрати чергового Су-24, який скидав донні міни. Протягом кількох місяців вони цього вже не роблять. Таких кейсів, щоб вони зараз мінували, не готовий навести", – наголосив він.
Плетенчук зазначив, що в морі однаково залишається багато мін, які "самостійно непередбачено переміщуються, плюс наслідки підриву Каховської ГЕС, коли в море змило все, чим був замінований лівий берег".
Тому, за словами спікера Військово-морських сил ЗСУ, щоденної роботи з пошуку мінно-вибухових предметів та їхнього знешкодження вистачає.
Як повідомляли Українські Новини, вранці 19 лютого Збройні сили України знищили два російські літаки – винищувач-бомбардувальник Су-24 та винищувач Су-35С.
Також зранку 18 лютого Сили оборони знищили ще один російський винищувач Су-34. Крім того, протиповітряна оборона знищила 12 "Шахедів" і ракету Х-59.
17 лютого підрозділи Повітряних сил ЗСУ знищили на Східному напрямку одразу три російських винищувачі – два винищувачі-бомбардувальники Су-34 й один винищувач Су-35.
Крім того, стало відомо, що 17 лютого після ураження винищувача держави-агресорки Російської Федерації ворожий пілот спрямував літак на населені пункти Луганської області.