На окупованій ЗАЕС закінчується термін експлуатації палива. Глава МАГАТЕ Гроссі вирушить до РФ для обговорення цього питання

Запорізька АЕС. Фото: Wikipedia

На захопленій російськими військами Запорізькій АЕС закінчується термін експлуатації ядерного палива. Наразі очікується відповідь виробника, чи можна його використовувати за межами терміну.

Про це заявили голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі та міністр енергетики України Герман Галущенко, їхні слова наводить "Радіо Свобода".

Під час спільного з Галущенком інтерв'ю глава МАГАТЕ заявив, що на Запорізькій АЕС склалася "крихка" ситуація.

За його словами, наразі на захопленій росіянами станції основними проблемами є закінчення термінів експлуатації палива та значне скорочення технічного персоналу.

РЕКЛАМА

Галущенко додав, що під час зустрічі з Гроссі вони обговорили ці питання.

"Термін експлуатації, цей термін вийшов, далі виробник повинен сказати, чи можливо експлуатувати за межами <... > Якщо неможливо — треба вчиняти дії, щодо вивантаження цього палива, це повинен бути кваліфікований персонал, далі питання зберігання цього палива", — сказав міністр.

Гроссі підкреслив, що ці питання він має намір порушити з російськими чиновниками під час майбутньої поїздки до Москви.

"Ми наполягатимемо на проведенні з нашого боку максимально глибокої оцінки стану палива в енергоблоках", — додав глава МАГАТЕ.

РЕКЛАМА

Як писали Українські Новини, на початку цього року МАГАТЕ опублікувало звіт про ситуацію на Запорізькій АЕС, у якому заявило, що росіяни не пускають спостерігачів організації до реакторних залів.

На думку МАГАТЕ, росіяни роблять це, щоб приховати реальну ситуацію на Запорізькій АЕС.

А 20 січня голова організації Рафаель Гроссі повідомив, що окупанти знову встановили міни по периметру ЗАЕС.

ГОЛОВНЕ