На окупованій ЗАЕС закінчується термін експлуатації палива. Глава МАГАТЕ Гроссі вирушить до РФ для обговорення цього питання
На захопленій російськими військами Запорізькій АЕС закінчується термін експлуатації ядерного палива. Наразі очікується відповідь виробника, чи можна його використовувати за межами терміну.
Про це заявили голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі та міністр енергетики України Герман Галущенко, їхні слова наводить "Радіо Свобода".
Під час спільного з Галущенком інтерв'ю глава МАГАТЕ заявив, що на Запорізькій АЕС склалася "крихка" ситуація.
За його словами, наразі на захопленій росіянами станції основними проблемами є закінчення термінів експлуатації палива та значне скорочення технічного персоналу.
Галущенко додав, що під час зустрічі з Гроссі вони обговорили ці питання.
"Термін експлуатації, цей термін вийшов, далі виробник повинен сказати, чи можливо експлуатувати за межами <... > Якщо неможливо — треба вчиняти дії, щодо вивантаження цього палива, це повинен бути кваліфікований персонал, далі питання зберігання цього палива", — сказав міністр.
Гроссі підкреслив, що ці питання він має намір порушити з російськими чиновниками під час майбутньої поїздки до Москви.
"Ми наполягатимемо на проведенні з нашого боку максимально глибокої оцінки стану палива в енергоблоках", — додав глава МАГАТЕ.
Як писали Українські Новини, на початку цього року МАГАТЕ опублікувало звіт про ситуацію на Запорізькій АЕС, у якому заявило, що росіяни не пускають спостерігачів організації до реакторних залів.
На думку МАГАТЕ, росіяни роблять це, щоб приховати реальну ситуацію на Запорізькій АЕС.
А 20 січня голова організації Рафаель Гроссі повідомив, що окупанти знову встановили міни по периметру ЗАЕС.