Депутати пропонують зобов’язати Росію виплачувати кожному українцю компенсації за розпочату війну

Росія виплатить українцям компенсації за агресію. Фото: Слово і Діло

7 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту затвердити основні принципи забезпечення компенсацій для жертв агресії Російської Федерації.

Про це йдеться у законопроєкті № 9279, передають Українські Новини.

Документ встановлює основні принципи майбутніх правовідносин, які виникнуть після перемоги України у війні з Російською Федерацією, у сфері отримання громадянами України компенсацій від переможеної сторони за отриману моральну шкоду.

Згідно з ним, кожен громадянин України вважається жертвою агресії за виключенням осіб, які підозрюються у вчинені або вчинили злочини проти національної безпеки України.

РЕКЛАМА

Право на компенсацію набувається на підставі письмової заяви жертви агресії, або уповноваженої нею особи, яка подається у будь-який Центр з надання адміністративних послуг в Україні, через українські консульства за кордоном, або через електронний застосунок "Дія".

Компенсації жертвам агресії виплачуються за рахунок коштів, які належать РФ у сумі не менше 8% її валового внутрішнього продукту.

Компенсації, які отримуються жертвами агресії за отриману моральну шкоду, розподіляються між ними у рівних частках за виключенням витрат на адміністрування цього розподілу, для адміністрування розподілу компенсацій держава Україна створює Компенсаційний фонд.

Серед авторів законопроєкту: депутати від фракції "Батьківщина" Андрій Кожем’якін, Андрій Пузійчук, Іван Крулько, Вадим Наливайченко, Сергій Євтушок, Віталій Данілов, а також депутат від "Слуги народу" Георгій Мазурашу.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, на єдиному порталі державних послуг "Дія" з 10 травня запрацювала в тестовому режимі електронна послуга "єВідновлення", яка передбачає отримання громадянами компенсації на ремонт пошкодженого внаслідок російського вторгнення житла.

ГОЛОВНЕ