У Білорусі застрягли 30 українців, які виїхали туди на лікування. У Кабміні шукають шляхи їх повернення
Міністерства закордонних справ і охорони здоров'я працюють над розв'язанням проблеми повернення в Україну 30 її громадян, які проходять лікування в Білорусі, після закриття авіасполучення з цією країною і заборони польотів над її територією.
Про це йдеться в спільній заяві міністерств, передають Українські Новини.
"У зв'язку із закриттям 26 травня авіасполучення між Україною і Республікою Білорусь МЗС і МОЗ України працюють над розв'язанням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних установах", - сказано в ньому.
Дипломати і фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння громадянам України в розробленні оптимального маршруту прямування в кожному конкретному випадку, зокрема з огляду на стан здоров'я.
"За наявною інформацією, зараз у Білорусі знаходяться 26 громадян України, які отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія), ще 4 українці проходять обстеження", - йдеться в повідомленні.
Для отримання допомоги необхідно звернутися на гарячу лінію посольства України в Білорусі за номером +375 25 603 1184.
Як повідомляли Українськi Новини, Державна прикордонна служба не планує забороняти або обмежувати в'їзд/виїзд на кордоні з Білоруссю, оскільки відповідне рішення повинен приймати Кабінет Міністрів.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрпошта" продовжило доставлення відправлень в Білорусь наземним транспортом.
Авіакомпанія Belavia (Білорусь) скасувала рейси в/з України з 26 травня до 25 серпня.