Норму споживання газу населенням без лічильників знизили в три рази

Кабмін знизив норму споживання газу населенням без лічильників з 9,8 куб. м до 3,29 куб. м

Кабінет Міністрів знизив норму споживання газу населенням без лічильників при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання з 9,8 куб. м до 3,29 куб. м на одну людину на місяць із 9 серпня 2018 року.

Це рішення було прийнято на засіданні уряду в середу 30 січня, передають Українські Новини.

Також Кабмін знизив норму споживання газу для споживачів при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 18,3 кубометра до 5,39 і для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач, із 23,6 кубометра до 10,49.

Кабмін установив, що не допускається нарахування та облік заборгованості на особистому рахунку побутового споживача за газ, яка виникла у зв'язку з припиненням дії постанов уряду за нормами споживання газу населенням без лічильників, які раніше діяли (прийнятих у 2015-2016 роках). Крім того, не нараховується постачальникам газу для побутових споживачів заборгованість у межах норм споживання газу при відсутності газових лічильників, затверджених постановою уряду від 8 червня 1996 року №619, у редакції, яка діяла до 1 жовтня 2014 року, а також штрафні санкції, 3 відсотки річних та інфляційні витрати, нараховані на таку заборгованість.

РЕКЛАМА

Кабмін також установив, що операторам газорозподільних систем, на яких покладено спецзобов'язання з постачання газу населенню, подавати Мінфіну до 15 числа місяця, що передує місяцю поставки, інформацію щодо поштової адреси об'єкта газовикористання, дати і номера договору розподілу газу, персонального коду ідентифікації споживача як суб'єкта ринку газу та його точки комерційного обліку для її узагальнення.

Кабмін рекомендував НАК "Нафтогаз України" спільно з операторами газорозподільних мереж забезпечити встановлення індивідуальних лічильників газу за заявами побутових споживачів.

Також уряд доручив Мінекономіки спільно з "Нафтогазом" забезпечити облік у фінплані НАК витрат на встановлення індивідуальних лічильників газу для побутових споживачів.

Як повідомляли Українські Новини, Кабмін збирався знизити норму споживання газу населенням без лічильників.

РЕКЛАМА

Раніше газорозподільні організації зобов'язали безкоштовно встановити лічильники всім споживачам.

ГОЛОВНЕ