Беззаконня в Ірпені провокує новий "Майдан", – ЗМІ
13 грудня в Київській обласній раді планується обговорення генерального плану міста Ірпінь. Оскільки питання прийняття оновленої версії документу наткнулось на активний супротив громади, місцева влада вирішила "закрити" болюче для містян питання подалі від будівлі Ірпінської міської ради..
Про це повідомили "Подробности".
11 грудня, в Ірпені відбулась масштабна акція протесту. Люди пікетували будівлю Ірпенської міської ради з вимогою провести публічне обговорення оновленого генплану, який місцеві депутати намагаються ухвалити без залучення громади.
На ранковій сесії ірпінської міськради, яку секретар Попсуй провела за 5 хвилин, поспіхом приєднали до ірпінської громади село Михайлівська Рубежівка. Рішення ухвалили без обговорення, попри численні акції самих жителів Рубежівки, які виступають проти об'єднання. Ще одне важливе і актуальне для всіх ірпінчан питання - про затвердження генплану міста, депутати зняли з розгляду.
"Наразі в Ірпені триває знищення рекреаційних зон і тотальна забудова міста. Ірпінь ризикує перетворитися на бетонне гетто", - заявили активісти. За словами протестуючих, новий генплан чиновники складали та затверджували тишком-нишком.
На пікет біля міськради вийшли понад 500 мешканців.
Активісти розповіли, що так звані громадські слухання з приводу забудови міста все ж проводили. От лише анонсували їх за кілька годин до початку, у робочий час.
"Генплан, який вони намалювали, саме намалювали, тому що там не було ніякого обговорення. Люди вже зараз дивляться, що ж вони там намалювали, що ж вони там наголосували. Ті люди, які таки прийшли на це обговорення, хоча об'ява про нього була дуже запізніла - їх навіть туди не впустили в середину", - сказав депутат Ірпінської міськради Сергій Глиняний.
Рішення так званих громадських слухань про затвердження генплану активісти оскаржують у судах, подано 5 позовів. Ігнорує місцева адміністрація і тисячі письмових звернень від жителів з вимогою залучити громадськість до обговорення, вже зібрано понад 2 тис. протестів щодо нового генерального плану, та понад 7 000 підписів проти забудови заплави та знищення зелених зон.
"Не просто вже мова йде про вирубку лісів або забудові заплави. Йдеться про забудову приватного сектора, де живуть тисячі сімей. Ніхто не питав ніякого думки тих людей. Ніхто не збирав підписи, згоди. Повне беззаконня! Замутили просто таку каламутну воду, що весь Ірпінь гуде і шумить!" - пояснила позицію обурених містян мешканка Ірпеня Тетяна Тернова.
Не дивлячись на серйозний резонанс і масштабну акцію біля будівлі Ірпінської міськради, ніхто з чиновників до протестувальників так і не вийшов.
Активісти заявили, що якщо влада й надалі ігноруватиме їхні вимоги, то вони готові до радикальніших дій.
"Колективно і письмово звертаємось останній раз до влади. Не приймати генеральний план, начебто затверджений на громадських слуханнях. Як незаконний і не враховуючи думки громади Ірпеня. Прийняти позитивний генеральний план і провести законні громадські слухання по його обговоренню!" - виклав вимоги громади керівник громадської організації "Всеукраїнський союз внутрішньо переміщених осіб та ветеранів" Валерій Гребенюк.