В яких районах Києва першими відчують нестачу електрики

В Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці через блокування руху залізничного транспорту на лінії розмежування з окупованими територіями. Видання "Вести" дізналися, які райони Києва можуть першими постраждати від енергоблокади.

Зі слів мера Києва Віталія Кличка, запаси вугілля на столичній ТЕЦ "Еврореконструкція", яка постачає електроенергією три найбільших райони Києва - частина Дніпровського, Дарницького та Деснянського, підходить до кінця, запасів вистачить на 30 днів.

У зв'язку з цим він доручив перевести всі теплові електростанції міста на економний режим роботи. Як розповів журналістам співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, таким чином столична влада просто намагаються розтягнути місячну норму вугілля на 50 днів (до кінця опалювального сезону).

"Це загрожує тим, що вже через кілька днів у квартирах 10% киян, які отримують тепло від Дарницької ТЕЦ, знизиться температура теплоносія та гарячої води. А у міру спустошення запасів вугілля, є ризики припинення гарячого водопостачання", - розповів Марунич.

РЕКЛАМА

"Київська область, на жаль, залежна від Трипільської ТЕС, яка працює на вугіллі. Вона переведена на режим економії, а вугілля там залишилося на 38 днів. Тому, якщо ситуація не вирішиться, в області будуть запроваджені обмеження на споживання електроенергії, а потім можливі і віяльні відключення", - розповів Марунич.

У такому випадку мова може йти про дві години темряви в час пікового навантаження - з 19:00 до 21:00. А може і про триваліші "темні періоди" - до 8 годин на добу.

Водночас в "Київенерго" журналістів запевнили, що їх абонентів режим економії жодним чином не торкнеться.

Зазначимо, що запаси вугілля закінчуються і на менших котелень. Так, у четвер, 16 лютого, припинилися заняття у Видавничо-поліграфічному інституті при КПІ на вулиці Янгеля. Як розповів студент IV курсу Олександр, їм запропонували дистанційне навчання по Skype або відвідувати заняття в вечірні зміни. Частково навчальний процес був перенесений в інші, більш пристосовані приміщення вишу.

РЕКЛАМА

Як кажуть в самому університеті, такі заходи вжиті з метою економії опалення та електроенергії. Втім, зі слів експертів, у разі продовження блокади, наслідки можуть бути значнішими.

Нагадаємо, активісти заявили про плани заблокувати нові ділянки автомобільної і залізної дороги.

Як повідомляли Українські Новини, РНБО доручив силовикам навести порядок на залізниці в зоні АТО.

ГОЛОВНЕ