Україна в цьому опалювальному сезоні вже витратила на 15,6% більше газу, ніж у минулому році

За перші 2 місяці опалювального сезону (з 12 жовтня, коли нетто-відбір перевищив нетто-закачування газу в ПСГ, по 10 грудня) Україна використала з підземних сховищ 1 693,91 млн куб. м природного газу. Про це свідчать оперативні дані оператора ГТС компанії "Укртрансгаз", передають Українські Новини.

Станом на 10 грудня, в ПСГ знаходиться 13 038,11 млн куб. м газу, що на 15,6% (2 410,03 млн куб. м) менше, ніж було на аналогічну дату 2015 року (10 грудня 2015 року в ПСГ перебувало 15 448,14 млн куб. м).

За перших 10 днів грудня Україна підняла з ПСГ 474,12 млн куб. м газу, імпортувала - 546,8 млн куб. м, внутрішній видобуток за цей період становив 560,4 млн куб. м.

У перші 10 днів грудня транзит газу становив 2 733,799 млн куб. м.

РЕКЛАМА

НАК "Нафтогаз України" зазначає, що наявних запасів газу в ПСГ достатньо для проходження опалювального сезону.

За розрахунками компанії на кінець опалювального сезону в ПСГ має ще залишатися 7-8 млрд куб. м при допустимому значенні в 5 млрд куб. м.

Активний відбір газу з ПСГ в опалювальний сезон 2015-2016 років "Укртрансгаз" почав 30 жовтня 2015 року (тоді запаси становили 17 064,1 млн куб. м газу) і закінчив - 6 квітня 2016 (з запасами 8 437,5 млн куб. м).

Як повідомляли Українські Новини, "Нафтогаз" чекає від "Газпрому" газ по $200-210/тис. куб. м.

РЕКЛАМА

Нагадаємо, "Нафтогаз України" констатував, що на тристоронніх газових переговорах у форматі "Україна - Європейський Союз - Росія" не було досягнуто угоди про умови постачання російського газу в Україну в осінньо-зимовий період 2016/2017 років.

ГОЛОВНЕ