У Британії заявили, що зміна уряду не вплине на підтримку України
Віцепрем'єр-міністр Великої Британії Девід Леммі заявив, що зовнішня політика країни, зокрема підтримка України, залишиться незмінною, коли після відставки Кіра Стармера кермо влади перейде до нового прем'єр-міністра.
Про це повідомляє Euronews.
"Про зміну нашої зовнішньої політики не може бути й мови", – сказав Леммі під час Конференції з відновлення України у Гданську, де Велика Британія пообіцяла виділити додаткові 290 млн фунтів стерлінгів (340 млн євро) на підтримку відновлення України та її енергетичної безпеки.
Він також додав: "Ми залишалися відданими Україні за часів усіх попередніх урядів, і це триватиме й надалі. І ми чітко заявили: відновлення зв'язків із світовою спільнотою, "перезавантаження" відносин з Європою – все це триватиме".
Леммі також очікує, що "динаміка" щодо України збережеться на саміті НАТО, який відбудеться в Анкарі 7-8 липня.
Видання зазначає, що спільна заява щодо України, яку підтримали всі лідери G7, включно з президентом США Дональдом Трампом, відродила надії Європи на те, що Вашингтон може зміцнити свою підтримку Києва та посилити тиск на Москву.
"Гадаю, у найближчі тижні в НАТО ми побачимо, що Сполучені Штати спостерігають, як європейці активізують свої зобов'язання щодо оборони та збільшують видатки на оборону по всій Європі", – сказав Леммі.
Він також пообіцяв, що країна і надалі застосовуватиме санкції проти російської економіки, "наносячи удар по (...) брудним російським грошам, які фінансують цю війну", і зазначив, що зараз саме "час підтримати Україну в цій боротьбі".
Нагадаємо, Кір Стармер оголосив про відставку з посади прем'єр-міністра та лідера Лейбористської партії. Він уже повідомив про своє рішення короля та запустив процедуру обрання нового керівника партії.