США на два місяці пом’якшили санкції проти Ірану, дозволивши йому продавати нафту та отримувати за це долари

Танкери. Фото: Depositphotos.

Сполучені Штати Америки пом’якшили санкції щодо Ірану, дозволивши третім країнам купувати іранську нафту та нафтопродукти, розраховуючись із Тегераном у доларах. Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент.

"Міністерство фінансів видало тимчасову 60-денну загальну ліцензію, що дозволяє видобуток, постачання та продаж іранської нафти", — написав Бессент у соціальній мережі X (Twitter).

За його словами, натомість Іран взяв на себе зобов’язання забезпечити вільний і відкритий транзит через Ормузьку протоку, а також допустити інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на свою територію.

РЕКЛАМА

Агентство Reuters пише з посиланням на повідомлення Мінфіну США, що ліцензія діятиме до 21 серпня цього року. У ліцензії зазначено, що іранську нафту можна ввозити до США, якщо це необхідно для завершення її продажу, доставки або розвантаження.

Reuters зазначає, що США практично не імпортували іранську нафту з того часу, як Вашингтон ввів санкції проти Ісламської республіки в 1979 році.

Також підкреслено, що ліцензія дозволяє третім країнам здійснювати Ірану виплати в доларах США.

Куба, Північна Корея та окупований Крим входять до числа країн і територій, на які не поширюється дія цієї ліцензії.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, раніше сьогодні, 22 червня, агентство Bloomberg повідомило, що минулих вихідних через Ормузьку протоку пройшли танкери з приблизно 8 мільйонами барелів нафти, попри заяву Ірану про її закриття.

Ми також писали, що Іран відновив відвантаження нафти з термінала на острові Харк, тоді як інші судновласники з обережністю відправляють свої судна через протоку через невизначеність у переговорах між Вашингтоном і Тегераном.

ГОЛОВНЕ