США на два місяці пом’якшили санкції проти Ірану, дозволивши йому продавати нафту та отримувати за це долари
Сполучені Штати Америки пом’якшили санкції щодо Ірану, дозволивши третім країнам купувати іранську нафту та нафтопродукти, розраховуючись із Тегераном у доларах. Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент.
"Міністерство фінансів видало тимчасову 60-денну загальну ліцензію, що дозволяє видобуток, постачання та продаж іранської нафти", — написав Бессент у соціальній мережі X (Twitter).
За його словами, натомість Іран взяв на себе зобов’язання забезпечити вільний і відкритий транзит через Ормузьку протоку, а також допустити інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на свою територію.
Агентство Reuters пише з посиланням на повідомлення Мінфіну США, що ліцензія діятиме до 21 серпня цього року. У ліцензії зазначено, що іранську нафту можна ввозити до США, якщо це необхідно для завершення її продажу, доставки або розвантаження.
Reuters зазначає, що США практично не імпортували іранську нафту з того часу, як Вашингтон ввів санкції проти Ісламської республіки в 1979 році.
Також підкреслено, що ліцензія дозволяє третім країнам здійснювати Ірану виплати в доларах США.
Куба, Північна Корея та окупований Крим входять до числа країн і територій, на які не поширюється дія цієї ліцензії.
Як повідомляли Українські Новини, раніше сьогодні, 22 червня, агентство Bloomberg повідомило, що минулих вихідних через Ормузьку протоку пройшли танкери з приблизно 8 мільйонами барелів нафти, попри заяву Ірану про її закриття.
Ми також писали, що Іран відновив відвантаження нафти з термінала на острові Харк, тоді як інші судновласники з обережністю відправляють свої судна через протоку через невизначеність у переговорах між Вашингтоном і Тегераном.