Уряд вважає недостатніми темпи підготовки Києва до зими і виноситиме це на РНБО, - Свириденко

Уряд вважає недостатніми темпи підготовки Києва до зими. Фото: Telegram Юлія Свириденко

Уряд вважає недостатніми темпи підготовки Києва до наступного опалювального сезону і виноситиме це питання на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО) для прийняття необхідних рішень. Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Свириденко у Telegram-каналі, передають Українськi Новини.

Свириденко зазначила, що Київ має бути повністю готовий до наступної зими, це пряма відповідальність міської влади.

За її словами, держава зі свого боку забезпечує і надалі забезпечуватиме всю необхідну підтримку столиці, уже виділено майже 4 млрд гривень із резервного фонду державного бюджету, забезпечено співфінансування 50% необхідних заходів, частину робіт реалізовує Агентство відновлення. Також запроваджено програми підтримки, зокрема щодо встановлення індивідуальних та резервних джерел живлення у багатоквартирних будинках.

"Водночас наразі ми не бачимо достатніх темпів підготовки міста до наступного опалювального сезону. Існують відставання у виконанні низки важливих заходів, які необхідно оперативно усунути", - зазначила вона.

Свириденко повідомила, що за підсумками наради з міським головою визначено конкретний перелік заходів та строки їх виконання, завдання чітке — Київ має бути завчасно і належним чином підготовлений до будь-яких викликів наступного осінньо-зимового періоду.

РЕКЛАМА

"З огляду на критичну важливість належної підготовки столиці до зими, Уряд найближчим часом ініціюватиме винесення цього питання на розгляд Ради національної безпеки і оборни України для прийняття необхідних рішень", - додала прем'єрка.

В свою чергу мер Києва Віталій Кличко у Telegram повідомив, що Київ має намір залучити кредит Ощадбанку у 2,5 млрд гривень та кредит від ЄБРР у 50 мільйонів євро для "Київтеплоенерго" на забезпечення заходів Плану стійкості Києва.

Він вважає, що держава недостатньо допомагає столиці з подготовкою до зими. За його словами, Київ має домовленість з урядом стосовно пріоритетності заходів з енергостійкості втілення яких коштуватиме близько 30 млрд гривень, а також, що фінансування заходів і роботи здійснюватимуться у пропорції 50/50 – містом і державою. 

Як повідомляли Українськi Новини, на початку у червня Свириденко повідомила, що Кабінет Міністрів виділив Києву додатково 2 млрд гривень на підготовку до зими, зокрема, на захист енергообʼєктів та забезпечення безперебійного теплопостачання. Раніше у межах реалізації Плану стійкості Києва держава вже виділила 966 млн гривень на закупівлю блочно-модульних котелень.

У березні Кабінет Міністрів доручив Києву доопрацювати план стійкості до квітня, передбачивши розвиток розподіленого теплопостачання.

РЕКЛАМА

Загальний бюджет плану стійкості Києва — 61,6 млрд гривень, з них власні кошти міста становлять 10,6 млрд гривень, потреба в додатковому фінансуванні — 51 млрд гривень.

 

ГОЛОВНЕ