Службове житло більше не можна буде приватизувати - такі вимоги ЄС
Згідно до вимог ЄС службове житло більше не можна буде приватизувати.
Такі зміни в інтерв'ю "Мінфіну" анонсувала Голова Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, передають Українські Новини.
Шуляк повідомила про фундаментальні зміни в правилах користування службовим житлом, що унеможливлять його приватизацію та використання у схемах нечесного заволодіння нерухомістю.
За її словами голови комітету, законопроєкт № 12377 унеможливить схеми "роздержавлення", які дозволяли приватизовувати службове житло.
Тепер житло відіграватиме свою справжню роль - тимчасового житла, яке переходить новому співробітнику після звільнення попереднього.
Кабмін визначатиме перелік категорій осіб, які матимуть право на таке житло, для Державного житлового фонду, а для місцевих - самі громади.
Виняток складатимуть військові та ветерани, які продовжуватимуть отримувати житло від держави у власність, тобто з Державного житлового фонду.
Право військових і ветеранів на отримання безкоштовного житла після остаточного ухвалення законопроєкту № 12377, навпаки, буде посиленим.
Проведення цих змін вимагає Євросоюз у рамках програми Ukraine Facility, із чітким дедлайном - 4 квартал поточного року.
Як повідомляли Українські Новини, іпотечне кредитування у липні зросло на 23% до 1,6 млрд гривень.
Службове житло - це житло, яке надається працівникам у тимчасове користування у зв'язку з характером їхньої роботи, наприклад, для проживання поблизу місця праці.
Воно належить державі або громаді, а не окремій особі.