Драматична цифра. Населення України скоротилося до 32 мільйонів людей
За останні 10 років населення України скоротилося до 32 мільйонів людей. Але за межами країни проживають приблизно стільки ж.
Про це розповів віцепрем'єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов в інтерв'ю виданню Die Welt.
"У день своєї незалежності, 1991 року, Україна була державою з 52 мільйонами людей. За десять років це число впало до 48 мільйонів. Тоді, до першого вторгнення, було лише 45 мільйонів", — заявив він.
Чернишов розповів, що у 2015 році після окупації Криму кількість населення країни впала до 42 мільйонів. Після повномасштабного вторгнення з країни виїхали ще понад 10 мільйонів українців.
"У 2024 році ми будемо країною з 32 мільйонами людей — це драматична цифра. Доброю новиною є те, що наша нація налічує 60 мільйонів людей. Виклик полягає в тому, що половина з них живе за межами країни: люди, які покинули країну різними шляхами до великого вторгнення, біженці від війни, і це діаспора", — зазначив він.
За даними міністра, в Європі проживають 5 мільйонів українських біженців. Третина з них готові повертатися, якщо війна закінчиться. Ще один фактор повернення — успіх економічних реформ в Україні.
Як повідомляли Українські Новини, за даними ООН, населення України скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії. Це сталося в результаті виїзду біженців, падіння народжуваності та загибелі через війну.
У березні Міністерство соціальної політики розробило проєкт Демографічної стратегії України до 2040 року.
У квітні 2023 року Інститут демографії та соціальних досліджень НАН заявили, що найближчими роками на Україну може чекати демографічна криза.