Населення України скоротилося на 10 мільйонів після вторгнення РФ, – ООН
Населення України скоротилося на 10 мільйонів, або приблизно на чверть, з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії. Це сталося в результаті виїзду біженців, падіння народжуваності та загибелі через війну. Про це з посиланням на Організацію Об'єднаних Націй повідомило агентство Reuters у вівторок, 22 жовтня.
Голова Фонду народонаселення ООН у Східній Європі Флоренс Бауер заявила, що вторгнення РФ погіршило і без того складну демографічну ситуацію в Україні.
"Рівень народжуваності різко впав і зараз становить близько однієї дитини на жінку, що є одним із найнижчих показників у світі. Щоб підтримувати стабільну кількість населення, потрібен коефіцієнт народжуваності 2,1 дитини на жінку", - сказала Бауер.
За даними ООН, найбільшими втратами України є виїзд 6,7 мільйона біженців, які зараз проживають за кордоном, переважно в Європі. Ще одним фактором скорочення є загибель людей на війні. Для точної оцінки впливу війни на населення України доведеться почекати її закінчення, коли можна буде провести повний перепис населення, зазначила Бауер.
Як повідомляли Українські Новини, у березні Міністерство соціальної політики розробило проєкт Демографічної стратегії України до 2040 року.
У квітні 2023 року Інститут демографії та соціальних досліджень НАН заявили, що найближчими роками на Україну може чекати демографічна криза.
У серпні Міністерство юстиції повідомило, що у 2024 році в Україні смертність утричі перевищує народжуваність.