Один із найбільших виробників озброєнь Northrop Grumman має намір виробляти боєприпаси в Україні
Американська військово-промислова компанія Northrop Grumman планує побудувати на території України підприємство з виробництва боєприпасів середнього калібру.
Про це газета Breaking Defense повідомила з посиланням на директора з міжнародного бізнесу Northrop Grumman Дейва Бартелла.
Про плани компанії створити в Україні підприємство з виробництва боєприпасів Бартелл сказав під час розмови з головним заступником помічника державного секретаря США з військово-політичних питань Стенлі Брауном на виставці озброєнь Eurosatory 2024 у Парижі.
"Ми, як ви знаєте, працюємо в Україні над виробництвом боєприпасів середнього калібру. Це наш перший проєкт <...> Ми плануємо розширити цю сферу на танкові боєприпаси й артилерійські снаряди", — сказав Бартелл.
Бартелл не став докладно розповідати про план спільного виробництва, а в Northrop Grumman відмовилися від коментарів для статті Breaking Defense.
Під час розмови Бартелл та Браун згадали, що уряд України інвестує 2 млрд доларів в оборонну промисловість. Це і стало ключовим фактором для Northrop Grumman в ухваленні рішення про будівництво підприємства на території України.
Як пише український портал Defense Express, до категорії боєприпасів середнього калібру належать снаряди для автоматичних гармат калібрів 20×102, 30×113, 30×173, 40×180 та 50×228 міліметрів.
Йдеться про гармати M61 Vulcan, M230, Mk44 та XM913, що застосовуються в авіаційній та наземній військовій техніці.
Як повідомляли Українські Новини, 7 червня 2024 року стало відомо, що франко-німецький виробник зброї KNDS (Krauss-Maffei Wegmann і Nexter Defense Systems) оголосив про створення свого дочірнього підприємства в Україні.
Ми також писали, що німецький оборонний концерн Rheinmetall має намір побудувати в Україні чотири заводи з виробництва зброї.