Публикации 2022-02-19T04:05:37+02:00
Українські Новини
Письмо "Небесной Сотне"

Письмо "Небесной Сотне"

Ровно год назад Ты вместе с побратимами положил свою жизнь за нашу свободу. Понимаю, что Ты бы хотел знать, как мы здесь живем. Наверное, Ты бы хотел знать, были ли Ваши смерти не напрасны, изменили ли мы страну.

Здрастуй, Герой!

Рівно рік тому Ти разом з побратимами поклав своє життя за нашу свободу. Розумію, що Ти б хотів знати, як ми тут живемо. Напевно, Ти б хотів знати, чи були Ваші смерті не марними, чи ми змінили країну.

Навіть не знаю з чого почати…В той самий день, коли Ви гинули, Віктор Янукович збирав накрадене і втікав з Києва, а потім і з України. Те, що побачили люди, коли зайшли в злощасне Межигір’я, вразило багатьох. Не раз осміяні золоті унітази виявились квіточками, порівняно з тим, яка картина чекала на простих українців за високими парканами "простого єнакіївського парубка".

Ми Вас оплакували, а в цей час політики вже цілились посісти місця тих, кого ми виганяли. Ті самі політики, яких ми з Вами освистували та виганяли зі сцени Майдану. Чому так сталось, що майже ніхто з Майдану не потрапив у владу? Навіть не знаю, чи може це бути поясненням, чи радше виправданням, але до нас прийшла війна і все пішло шкереберть.

Удар надійшов з боку сусідів, від яких частина країни давно чекала удару, а частина – ніколи б не повірила. Так, удар надійшов з Росії. Спочатку, поки в Києві політики чубились за посади, Москва ввела свої війська до Криму. Не встигли ми розібратись що до чого, а Росія вже визнала Крим своєю частиною.

Чому ми за нього не воювали? Навіть не знаю, що відповісти. Все настільки неоднозначно, що чіткої відповіді не скажу. Ні, ми, звісно ж, туди поїхали, але сил не вистачило, щоб піднятись на боротьбу. Розумію, що це не виправдання, але помилку ми засвоїли.

Не встигли політики розсістись в крісла, як запалав Донбас. Цього разу ми вже не були такими ж наївними як в Криму. Ви б бачили як країна стала на захист свої території. Таке враження, що Майдан переїхав на Донбас. Черги добровольців до військкоматів, волонтери, гроші для армії від всієї країни. Справді, все як на Майдані, тільки ще в більших масштабах.

Напевно, Ви там на небі вже зустрічали своїх побратимів, які поклали свої життя на Донбасі. Їх багато, дуже багато. Ваша "Небесна Сотня" вже давно переросла в "Небесну Гвардію". Таких же Героїв як Ви. Таких же хоробрих і кращих. Ми втрачаємо кращих, і це болить найдужче.

На жаль, ми вже звикли до війни, ми вже звикли розраховувати тільки на себе. Ні, ми ж українці, тому як завжди нарікаємо на наших політиків, говоримо, що вони бездарі і хапуги, але це вже зовсім інше. Ми вже звикли до того, що від наших політики нічого доброго чекати не варто, ми намагаємось розраховувати виключно на себе. Виходить, напевно, не дуже, але ми пробуємо. Не всі, звісно, але Ви в курсі, який в нас народ. Різний.

Насправді, якщо не брати до уваги війну (хоча, як її не брати до уваги?), то зовнішньо ніби й нічого не змінилось. В нас так само натужно з грошима, долар вже чи то по 25, чи то по 30 гривень (вже й не встежиш), корупція все ще з’їдає країну зсередини. Політики роблять вигляд бурхливої роботи. Слово "реформи" вже настільки заїздили, що при одному лише його згадуванні хочеться блювати.

Так, в нас новий президент, новий прем’єр, новий спікер, новий склад Верховної Ради. Але в ній все ще є ті, хот приймав ті кляті закони 16 січня. І за це соромно, справді, до болю. В парламенті й далі цирк. Нові депутати (а їх трохи є) виявляється так само б’ються наче півні, як і старі. Мутні схеми так само діють. Коротше, роботи по зміні країни ще багато.

Сьогодні на Майдані встановили якусь сцену, всілякі політики будуть знову піаритись на трагедії, будуть піаритись на Ваших смертях, але Ви не зважайте. Вони ж завжди такими були. Їм нас вже навряд чи вдасться обманути. Хоча, звісно ж, не всіх.

Ми змучились від війни, змучились від політиків, страшенно змучились, але тримаємось, бо навіщо тоді всі Ваші смерті, навіщо тоді це все? Ніби багато всього залишилось так як було, але насправді все стало зовсім інакше. І справа тут не тільки у війні. Все стало значно чесніше. Ми потроху вчимось дивитись на себе в дзеркало і не чекати допомоги ні від кого, окрім самих себе. Бо ми ж українці. Українці, за яких Ви поклали свої життя. Ми не забули, ми пам’ятаємо. Тримайте там за нас кулаки. В нас вийде. Я вірю, бо ж Ви вірили…

Подпишитесь на авторский Telegram-канал "Українські Новини"
Максимально коротко и понятно объясняем события в Украине
Больше новостей о: Небесная сотня
Архив
Новости
Холдинг Techiia сотрудничал с запрещенным в Украине российским букмекером 1xBet во время войны 09:10
В Черном море вдвое уменьшилось количество кораблей РФ 08:35
Китай похвастался своими исследованиями в области борьбы с эндемическими заболеваниями 05:38
Китайский сектор производства электронной информации продолжает расширяться 03:38
Признание Россией псевдореферендумов будет означать, что с Путиным не о чем говорить, - Зеленский 00:28
Реставрация буддийского храма династий Мин и Цин завершена в Пекине 23:58
Ядерный удар не остановит украинцев, они и дальше будут защищать свою землю, — Данилов 23:12
Детские сады в Украине посещают более 330 тысяч детей. В каких регионах работают детсады 22:06
Оккупанты нанесли удары по Харькову, в некоторых районах города пропало электричество. Фото: pixabay
Оккупанты нанесли удары по Харькову, в некоторых районах города пропало электричество, — Терехов 22:04
Польша и Дания открыли новый трубопровод для транспортировки газа из Норвегии 21:37
больше новостей
Чувашия приостановила мобилизацию в армию РФ, - ГУР 13:33
Олег Жданов. Фото из открытых источников
Эксперт рассказал о последствиях возможного тактического ядерного удара – радиус поражения до 15 км 11:54 Видео
Антон Кучухидзе: легализация азартных игр – Индия следующая в очереди 06:05 Мнение
Россия собирается массово мобилизовать украинских мужчин на всех оккупированных территориях уже 1 октября, — Голобуцкий 18:52
"Слуги народа" должны прекратить депутатские полномочия "бойца венского батальона" Холодова, – Голобуцкий 14:14
Поддержка Украины будет усилена: Киев присоединился к Пакту свободных городов 14:02
Тренеры сборной просят Зеленского не дать Шевченко с Гутцайтом уничтожить украинский бокс 16:05
Российских военных отправили на границу с Грузией, чтобы пресечь выезд подлегающих мобилизации россиян. Фото: Telegram / Николай Левшиц
Российских военных отправили на границу с Грузией, чтобы пресечь выезд подлежащих мобилизации россиян 16:32
Пригожин впервые публично заявил, что создал ППК "Вагнер" 11:53
В парламенте Великобритании назвали неуместным присутствие России в Совбезе ООН 20:29
больше новостей

ok