Общество 2021-01-25T04:03:59+02:00
Українські Новини
Роман Химич: Идея присоединения Украины к Чистой Сети ошибочна - есть более перспективная альтернатива

Роман Химич: Идея присоединения Украины к Чистой Сети ошибочна - есть более перспективная альтернатива

США, Сеть
Роман Химич. Фото: mediasat
Роман Химич. Фото: mediasat

Эксперт рынка телекоммуникаций Роман Химич считает, что присоединение Украины в Чистой Сети является ошибкой, потому что у нее есть полноценная, бесконечно лучшая альтернатива.

Об этом он написал на своей странице в Facebook.

Ідея приєднатися саме до Чистої Мережі є хибною зокрема й тому, що в України є повноцінна, безкінечно краща альтернатива. Понад рік ЄС розвиває власне регулювання ризиків та загроз стосовно 5G. Воно відомо під назвою EU Toolbox of risk mitigating measures або EU 5G Cybersecurity Toolbox.

Повторю ще раз - ця ініціатива безкінечно краща за американську, оскільки,

а) охоплює всі одразу ризики та загрози, а їх набагато більше, ніж проблематика постачальників з держав групи ризику

б) містить старанно виписані рекомендації та плани дії, а не гасла та загальні фрази і, нарешті,

в) виходить з суто прагматичних та раціональних міркувань, відкидаючи тупу пропаганду a la "How to spot a communist" (зразки жанру за посиланням )

Не можу не зауважити, що США розвели на власних мережах мобільного звязку просто феєричний бардак. Який нікуди не щез і після повної відмови від китайського обладнання. Персональні дані, включно із геолокацією, навіть не треба красти, ними торгують наліво й направо.

Демо дуже ефектне, але є одне але. Дослідники неодноразово демонстрували можливість ефективно персоналізувати подібні номінально деперсоналізовані дані, вираховуючи окремих людей. Про навалу шахраїв, які діють за потурання операторів та органів влади, я вже неодноразово писав:

Тому я не вірю в протистояння комуністам, шпигунам та захист персональних даних громадян Вільного Світу. Гадаю, все набагато тривіальніше. США захищають свою гегемонію, яка їм дісталася в боротьбі із СРСР. Захищають так, як вміють.

В цілому не бачу в цьому нічого особливого, але де тут інтереси України?

Якщо Україна прагне приєднатися саме до ЄС, варто, нарешті, остаточно самовизначитися і рухатися у фарватері саме цього об'єднання.

Подпишитесь на рассылку самых важных и интересных новостей
Выходит в конце дня, чтение занимает 5-7 минут
Больше новостей о: США Сеть

Новости

ok