Политика 2017-07-15T23:42:57+03:00
Українські Новини
Госпотребинспекция просит Турчинова и Яценюка "разобраться" с министром экономики

Госпотребинспекция просит Турчинова и Яценюка "разобраться" с министром экономики

Глава Государственной инспекции по защите прав потребителей Сергей Орехов. Фото с личной страницы в Facebook
Глава Государственной инспекции по защите прав потребителей Сергей Орехов. Фото с личной страницы в Facebook

Орехов написал открытое письмо на имя и.о. президента и премьер-министра.

Глава Государственной инспекции по защите прав потребителей Сергей Орехов просит и.о. президента и премьер-министра Украины "разобраться с давлением", которое, по его словам, осуществляется со стороны руководства Министерства экономики и развития Украины. Об этом говорится в открытом письме Орехова на имя Александра Турчинова и Арсения Яценюка, текстом которого располагает Українські Новини.

В письме утверждается, что давление осуществляется в рамках возникшего еще в 2013 году конфликта, в котором противостоят Госпотребинспекция и одна из крупных торговых сетей Украины.

Текст письма (полностью):

"Шановний в.о. Президента України Олександр Валентинович Турчинов, шановний прем‘єр-міністр Арсеній Петрович Яценюк, я голова Державної інспекції з захисту прав споживачів Сергій Орєхов змушений знову звернутися до вас і просити негайно втрутитися у ситуацію. Держспоживінспекція потрапила під безпрецедентний корупційний тиск з боку міністра Міністерства економіки і розвитку України Павла Шеремети. Щодня цей тиск посилюється і стає дедалі все більш незаконним. Такого не було навіть за попередньої влади.

Восени 2013 року, за зверненнями Генпрокуратури і за депутатськими запитами, Держспоживінспекція та її регіональні підрозділи провели ґрунтовну перевірку торгівельної мережі "Фокстрот" (ТОВ "САВ-Дістриб’юшн"). Перевірка виявила величезну кількість контрафактної та неліцензованої продукції у магазинах мережі. Вся ця продукція потрапила на український ринок не тільки без сплати належних податків та мит, але й без перевірки на якість та безпеку. Вона може становити реальну загрозу життю і здоров‘ю українських споживачів. Порушення виявилися настільки масштабними і численними, що, загалом, органи Держспоживінспеції призначили мережі «Фокстрот» штрафні санкції на суму 1 553 623 843, 50 грн.

Представники "Фокстроту" оскаржили штрафи у суді. Станом на

11 березня 2014 року було оскаржено 286 постанов Держспоживінспекції на загальну суму 1 521 572 865, 24 грн. Проте суди підтвердили правомірність більшої частини штрафних санкцій і, своїми рішеннями, зобов‘язали мережу "Фокстрот" сплатити понад 805 млн. грн. штрафів. Із приходом нової влади у робітників інспекції з‘явилася надія на те, що гроші від штрафів, законність яких підтверджена судами, в решті решт, потраплять до держбюджету.

Але, після формування нового уряду в ситуацію втрутилося Мінекономрозвитку за прямим наказом міністра Шеремети. Представники міністерства почали подавати клопотання про участь в якості третьої особи майже у всіх судових справах, що ініціював та програв "Фокстрот". Очевидно, що мета цих клопотань - вплинути на суддів, змусити їх змінити свої рішення у незаконний та нелегітимний спосіб.

У міністерстві заявили, що своїми діями щодо "Фокстроту" Держспоживінспекція заважає Мінекономрозвитку контролювати та реалізовувати державну політику з захисту прав споживачів. Цю неправдиву інформацію усіляко намагаються поширити через ЗМІ.

Мінекономрозвитку ініціювало невмотивовані перевірки підрозділів Держспоживінспекції. За результатами цих перевірок робітники міністерства надсилали і продовжують надсилати велику кількість рекомендацій та пропозицій щодо скасування штрафів, накладених інспекцією. Фактично, наше відомство змушують, нібито за власною волею, вдатися до корупційного та протиправного діяння. Адже нормативні документи, які регулюють діяльність Держспоживінспекції, не передбачають скасування штрафних санкцій у такий спосіб.

Законним чином скасувати санкції міг би своїм наказом міністр Шеремета. Але він, чомусь, всіма силами, дистанціюється від прямого втручання. Не бажає брати на себе відповідальність за дії, які є його прямими обов‘язками. Така поведінка та відверто антидержавна позиція у ситуації, яку я виклав вище, змушують вбачати у діях Шеремети ознаки злочину за ст. 365 КК України ("Перевищення влади чи службових повноважень"). За всю історію існування Держспоживінспекції жодного разу інший орган виконавчої влади не втручався у її діяльність в якості третьої сторони у судові справи інспекції.

Ми надіслали до Генпрокуратури скаргу на дії міністра Шеремети та його підлеглих. Зараз готуємо судовий позов за дискредитацію Держспоживінспекції з боку Мінекономрозвитку. Але сьогодні, нажаль, цього недостатньо. Становище настільки критичне, що без втручання вищого керівництва країни може статися катастрофа. 

Лише замисліться над ситуацією, що склалася! Один державний орган (Мінекономрозвитку) заважає іншому державному органу (Держспожиінспекції) виконувати свої обов‘язки (правомірність яких підтвердили численні суди) і наповнювати державний бюджет. І це у часи, коли в Україні величезний дефіцит грошей і ситуація, наближена до військової! За таких умов, дії міністра Шеремети набирають ознак не тільки зловживання владою але й антидержавного злочину, навіть зради!

Я звертаюся до усіх вищих посадових осіб нашої держави: якщо вам небайдужа майбутня доля України - зупиніть той зухвалий, безпрецедентний тиск на Дерспоживінспекцію, який чинить міністр економіки та розвитку Павло Шеремета! Дайте накази правоохоронним органам провести незалежні розслідування. Покладіть край корупційним діям, які руйнують довіру українців до нової влади та їх надію на європейське майбутнє!"


Архив
Новости

ok