Интервью 2020-10-05T04:05:06+03:00
Українські Новини
Михаил Ноняк

Михаил Ноняк

Михаил Ноняк
Михаил Ноняк

Путь от сотника "Самообороны Евромайдана" к замминистра

Раніше Ви були сотником Майдану. Як склалося, що Ви зайняли посаду заступника міністра доходів і зборів?

Я пройшов шлях сотника, всі ці революційні події... Дійсно були важкі і трагічні дні, місяці... Не хочу зупинятися на тих подіях, але в них я брав участь. Ми скинули діючий режим, який працював тільки на свій особистий інтерес. Тому я виявив бажання і маю розуміння в тому, що потрібно боротися з корупцією в митних та податкових органах. Ми цю позицію донесли до нового уряду, до Арсенія Петровича Яценюка. І ця пропозиція була підтримана. Я був на співбесіді, на засіданні Кабінету Міністрів, де доповідав. Вони мене затвердили, як людину, яка з чистими намірами, з бажанням працювати іде на таку високу посаду для того, щоб побороти корупцію в цьому міністерстві.

Хто запропонував Вам цю посаду?

Мені не пропонували, тобто у нас не було так, щоб хтось прийшов і пропонував посаду. Це було бажання людей, це було бачення сотників, адже ми змінили режим. Повинні були знайтись нові люди в управління для того, щоб змінювати щось. Бо якщо зайшли б старі, які знають ті всі корупційні схеми, які мають розуміння в тому чи іншому сегменті роботи - вони дуже швидко мали б якусь певну спокусу. Я прийшов сюди щиро довести собі і суспільству, що я можу побороти корупцію в міністерстві. І за цей період часу є великі зрушення в цьому напрямку. Так, суспільство їх ще не бачить. Так, бізнес каже, що корупція є і на Митниці і в Податковій, але за 2 місяці викорінити все нікому не вдавалося. Роками борються розвинені європейські країни, і не тільки європейські, у всьому світі борються з цим явищем. Ми 144-та країна за рівнем корупції з 177 країн. Є над чим працювати. Але вже є й певні результати, певні зрушення. Я думаю, скоро бізнес побачить і відчує, що корупції стало менше, а з часом ми її повністю викорінимо. Повинні прийти нормальні, чесні, професійні люди. Якщо хтось сьогодні не професінал, але він людина правильна, чесна, яка хоче працювати для держави, то повірте, він швидко навчиться. Не святі, як кажуть, горщики ліплять. Люди в нас розвинені, талановиті і вони швидко навчаються. Я не працював в цій сфері, але я пройшов політичний і громадський шлях і займався підприємницькою діяльністю. Я це відчував на собі і до мене зверталися багато людей, з якими ми вирішували ті чи інші питання. Я не з багатьма людьми сюди прийшов. На сьогодні в мене є лише два радники і два помічники.

Чи мали Ви до приходу в Міндоходів досвід роботи в податкових чи митних органах?

До приходу на цю посаду я не працював ані в податковій, ані в митній службі. Але в мене був певний досвід, адже я працював і займався підприємницькою діяльністю - працював з громадськістю, з бізнесом, займався громадською роботою. Кожен день стикався з цими проблемами та питаннями. Це не є для мене нова китайська грамота. Я розумію, як працює бюджет. Також я був депутатом міської ради і працював в бюджетній комісії. Розумію, як утворюються ті чи інші підприємства, як вони працюють, як вони повинні функціонувати, як повинні платитися податки, що для цього потрібно зробити, аби полегшити роботу бізнесу.

Тобто це для мене не є щось нове, де мені потрібно сидіти роками чи місяцями і вчитися. Я швидко доволі вчуся і приділяю цьому багато часу. Також спілкуюся з фахівцями, з професіоналами, і якщо в мене немає розуміння того чи іншого питання, я з ними консультуюся і ми отримуємо на позитивний результат.

Що Ви відчували після приходу на цю посаду, як швидко входите в курс справ?

Чесно, я був шокований тим розмахом, за яким працювали податківці та митники за часів Клименка-Януковича. Почав розбиратися, розпочали відкривати кримінальні провадження, збирати доказову базу щодо скоєння злочинів, а це й перевищення посадових повноважень, хабарництво та багато інших кримінальних схем, адміністративних правопорушень. Тобто протиправні дії з боку чиновників були нормою роботи. Саме така статистика та її масштаб шокував. Переплати з податків, махінації з поверненням ПДВ, "податкові ями", конвертаційні центри - було створено стільки механізмів для несплати податків, стільки можливостей, щоб привласнювати гроші.

Тому власне я і прийшов виконати вимогу громадськості, вимогу часу - ліквідувати  корупцію, покарати винних.

За які напрямки діяльності в Міндоходів Ви відповідаєте?

Я відповідаю за відділ внутрішньої безпеки, який бореться з корупцією в органах Міндоходів та за відділ з боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями. Також я відповідаю за департамент з боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом. Крім того, я займаюся бухгалтерським і економічним відділом, де затверджуються мною і штатні розписи, і оклади тих чи інших працівників. Вся бухгалтерія міністерства мені підзвітна.

Які Ваші плани на найближчий час в сфері Вашої відповідальності з урахуванням реорганізації Міндоходів у Державну фіскальну службу?

В мене є особисто свої плани, але я людина, яку поставила сюди громадськість і затвердив сьогоднішній уряд. І в процесі реорганізації в Державну фіскальну службу я буду, напевно, займатися тими проблемами, якими я і на сьогодні займаюся. Сюди я прийшов для того, щоб викорінити повністю корупційну складову у міністерстві чи в майбутньому - у Державній фіскальній службі. Також боротися з контрабандою, з тими нелегальними товарами, які потрапляють на територію України чи з тими правопорушеннями, які відбуваються сьогодні на Митниці. Я абсолютно не боюся роботи, не боюся тих завдань і цілей, які ставить переді мною керівництво держави. Я беру на себе цю відповідальність і завжди її на себе брав.

Надвірна — місто районного значення в Івано-Франківській області України. Фото: restinua.com

В декларації про доходи за 2013 рік Ви вказали, що практично не мали доходів за цей період. За рахунок чого Вам вдалося фінансувати власні видатки на повсякденні потреби в минулому році?

По-перше, в мене працює дружина, вона на себе заробляла відповідні кошти. Що стосується мене, дійсно, у 2013 році в моїй декларації практично не має доходу, але у нас є сімейний бізнес з батьками. Я допомагаю їм, вони допомагають мені і ми спільно працюємо. В процесі моєї діяльності в підприємницькій сфері разом з батьками ми розбудовували певний бізнес. У них є у власності низка магазинів, де вони займаються підприємницькою діяльністю. Крім того, у мене були якісь накопичені кошти і мені вдавалося нормально прожити на них. Адже я проживав не у місті Києві, а в себе, в місті Надвірна (Івано-Франківська область - ред.), де в мене є будинок. Там набагато дешевше життя, а в мене немає якихось забаганок, щоб я собі щось вигадував і балував себе розкішшю. Я дуже проста і невибаглива людина.

 

Біографія

Михайло Ноняк народився 24 жовтня 1982 року в с. Манява Богородчанського району Івано-Франківської області.

У 2007 році закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

 З 2000 року по 2010 рік член партії СНПУ-ВО "Свобода".

У 2002 року розпочав трудову діяльність як приватний підприємець.

2002-2006 роки – депутат Надвірнянської міської ради 4-го демократичного скликання, член бюджетної комісії.

У 2002 році очолював Надвірнянську міську організацію СНПУ, з 2004 - голова Надвірнянської РО ВО "Свобода".

У 2009 році обраний головою Івано-Франківської обласної організації "Федерація рукопашу гопак".

З 2009 року по 2010 рік – очолював Надвірнянську районну координаційну раду політичних партій та громадських організацій.

У 2010 році обраний головою Надвірнянської РО ПП "Громадянська позиція".

У 2013 році - голова Надвірнянської міської організації "Просвіта" ім.Т. Г. Шевченка.

16 квітня 2014 року призначений заступником Міністра доходів і зборів України.


Архив
Новости
На Кировоградщине фальсифицируют бюллетени, поданные за партию "ЗА МАЙБУТНЄ", - заявление партии 22:09
В Черновцах кандидаты обвиняют теризбирком в нарушении законодательства. Полиция начала расследование 21:53
Кортеж Порошенко. Скриншот видео
Автомобили из кортежа Порошенко превышают скорость в Киеве 21:41
Утилизацией радиоактивных отходов в Чернобыле займется институт из Кореи 21:08
Часть Украины накроют туманы, но тепло сохранится во всех областях. Прогноз погоды на 28 октября 21:00
В Украину привезли 665 тыс. доз вакцины от гриппа. Кто получит прививку 20:49
Из-за "опроса Зеленского" ликвидировали ячейку "Демсокиры" в Броварах 20:29
Проигравшая выборы кандидат от "Демсокири" Чепюк пожелала избирателям "до конца дней есть слизь и кал" 20:16
КС признал неконституционной ответственность за незаконное декларирование 19:53
Отчисление и армия. Лукашенко придумал способ борьбы с протестующими студентами 19:51
больше новостей
Зарплаты и пенсии на банковских карточках украинцев могут арестовать: в НБУ назвали причины 05:40
После выборов доллар повысился в цене. Официальный курс валют на сегодня 05:00
Разрыв между Гунько и Ляшко сократился на довыборах в Раду по подсчету 95,5% голосов 17:24
Перерасчет пенсий и увеличение требований к стажу. Какие новшества ждут пенсионеров в 2021 05:30
Украинцам начисляют долги за газ задним числом: для чего это делают и что будет с тарифами 05:50
В Украине в декабре пересчитают пенсии: кто и сколько получит 05:40
Вместо ответов — одни маты. В соцсетях показали анкеты на опрос Зеленского 08:31
Украинцы смогут частично вернуть уплаченные налоги. Кому рассчитывать на компенсацию 05:30
Мест нет. Черновицкая горбольница больше не принимает пациентов с коронавирусом 01:51
УДАР с 19,7% и "Европейская солидарность" с 19,5% лидируют на выборах в Киевсовет, — Продан 10:55
больше новостей
Зарплаты и пенсии на банковских карточках украинцев могут арестовать: в НБУ назвали причины 05:40
Вместо ответов — одни маты. В соцсетях показали анкеты на опрос Зеленского 08:31
"Наш край" заявил о победе на выборах голов в 45 общинах 13 областей 16:04
Кабмин передал на дороги 62 миллиона из программы по онкозаболеваниям 18:23
Перерасчет пенсий и увеличение требований к стажу. Какие новшества ждут пенсионеров в 2021 05:30
Сийярто расценивает ноту протеста Украины как отказ от поддержки Венгрией интеграции в ЕС и НАТО 13:55
Совет НБУ сегодня не уволит Рожкову и Сологуба 09:49
Николаевский судостроительный завод признают банкротом 19:41
Украинцам начисляют долги за газ задним числом: для чего это делают и что будет с тарифами 05:50
Отсидевший за убийство человека экс-депутат Лозинский выиграл выборы на пост главы ОТО 16:51
больше новостей

ok