Президент Петро Порошенко і президент Словаччини Андрій Кіска обговорили співпрацю країн в рамках міжнародних організацій. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента, передають Українські Новини.
Глави держав скоординували позиції напередодні неформального Братиславського саміту Європейського Союзу, який пройде у вересні.
Порошенко подякував Президенту Словаччини за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та поінформував про розвиток ситуації на адміністративному кордоні з анексованим Росією Кримом та на Донбасі.
Пiд час телефонної розмови було констатовано важливiсть продовження зусиль, у тому числi й у рамках нормандського формату, спрямованих на виконання Росiею "мiнських домовленостей", насамперед у сферi безпеки.
"Президент України констатував ефективнiсть солiдарностi ЄС проти агресiї Росiї й пiдкреслив важливiсть дотримання режиму санкцiй ЄС до повного виконання Москвою взятих на себе зобов'язань у рамках мiнського процесу", - сказано в повiдомленнi.
Сторони також обговорили спiвробiтництво України й Словаччини в рамках мiжнародних органiзацiй, а також актуальнi питання порядку денного двостороннiх вiдносин i мiжнародного спiвробiтництва.
Порошенко висловив надiю на пiдтримку Словаччиною, як головуючою в ЄС краiною, України на євроiнтеграцiйному шляху, зокрема в контекстi ратифiкацii угоди про асоцiацiю з ЄС, введеннi Євросоюзом безвiзового режиму для українських громадян i енергетичної солiдарностi з Україною.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко впевнений у наданні Європейським Союзом безвізового режиму Україні в найближчі тижні.
Як повідомляли Українські Новини, раніше комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганнес Хан заявив, що Європейський Союз має намір ввести безвізовий режим для громадян України до листопада.
Хто ми такі: Про нас та Контакти. Як ми пишемо новини та наші принципи: Редакційний кодекс. Ми старались, якщо вам сподобалось – задонатьте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, напишіть нам.