Збірна України з футболу обіграла Норвегію - 1:0

Гол Зозулі приніс Україні перемогу.

Гол забив нападаючий київського "Динамо" Роман Зозуля.

У середу, 2 червня, збірна України з футболу зіграла третій товариський поєдинок у межах підготовки до Євро-2012. Підопічні Мирона Маркевича переграли національну команду Норвегії з мінімальною перевагою.

Героями зустрічі стали Євген Коноплянка й Роман Зозуля, які й створили переможний гол на 78-й хвилині матчу.

Норвежці з самого початку матчу почали атакувати ворота гостей.

Якщо на самому початку тайму господарі лише придивлялися до українських захисників, то з 10 хвилини почали завантажувати їх роботою в серйозних обсягах, і не завжди українці справлялися з таким навантаженням.

Особливо небезпечними були флангові передачі у виконанні господарів, завдяки ним майстерність Диканя прицільними ударами в створ воріт перевіряли й обоє братів Різе й Абдулає й Педерсен.

Особливо активний був Мортен, що встигав виконувати подачі з лівого флангу й бити по воротам.

У декількох випадках воротар "Терека" по справжньому виручав свою збірну, а в деяких - господарям відверто не щастило.

Україна відповідала тільки рідкими далекими ударами у виконанні переважно Коноплянки, які не становили серйозної загрози.

Наприкінці тайму норвежці послабили напір і дозволили гостям більше часу контролювати м'яч, але ті так і не зуміли створити жодного потенційно голового моменту біля воріт суперника.

Початок другого тайму також залишився за норвежцями, ось тільки до небезпечних ударів по воротам Диканя справа не дійшла.

У середині тайму нападаючий Марко Девіч ("Металіст"), який вийшов на заміну, за рахунок своєї активності й технічної оснащеності зумів пожвавити гру гостей.

На 55 хвилині Кнудсен блискуче впорався із прицільним далеким ударом Ракицького, а через дві хвилини Девіч не зміг небезпечно завершити непоганий рейд у штрафну господарів.

Після сплеску активності українців норвежці знову заволоділи ініціативою.

Удар Хусеклеппа під поперечину парирував Дикань, а Хангеланда трохи підвела точність.

Здавалося, що господарі ось-ось реалізують свою перевагу, але зненацька рахунок відкрила збірна України.

На 79 хвилині Коноплянка непогано виконав штрафний удар з 25-30 метрів, воротар невдало відбив м'яч перед собою, і досі майже непомітний на полі Зозуля випередив норвезьких захисників.

Господарі могли відігратися через хвилину, коли українські захисники після навісу упустили півзахисника, що вийшов на заміну, Симона Бренне ("Одд Гренланд"), але той не зумів потрапити у вже порожні ворота гостей.

Після цього утомлені й розстроєні господарі воротам Диканя вже не загрожували й Україна спокійно довела матч до суперечливої й, можливо, несправедливої, але все-таки перемоги.

Гравець матчу (за версією Українських Новин) - Євген Коноплянка.

Нагадаємо, у зв'язку з тим, що Україна є країною-господаркою європейської першості в 2012 році, національна збірна не бере участі у відбірних іграх, а відразу попадає у фінальну частину турніру.

25 травня збірна України в товариському футбольному матчі на стадіоні "Металіст" у Харкові перемогла збірну Литви з рахунком 4:0.