"Шахтар" програв "Боруссії" з рахунком 0:3

Донецький "Шахтар" був останнім представником України в єврокубках.
ДОПОМОГТИ УКРАЇНСЬКИМ НОВИНАМ
  • Скопійовано

Донецький клуб вибув із подальшої боротьби за перемогу в Лізі чемпіонів.

Донецький футбольний клуб "Шахтар" 5 березня програв в гостях німецькому футбольному клубу "Боруссія" з рахунком 0:3 у другому матчі 1/8 фіналу розіграшу Ліги чемпіонів і попрощався з єврокубками. Гру обслуговувала бригада арбітрів на чолі з Даміром Скоміною.

Головний тренер донеччан румун Мірча Луческу випустив у стартовому складі воротаря Андрія П'ятова, у захисті - Олександра Кучера, Развана Раца, Ярослава Ракицького, Даріо Срну, у півзахисті - Алекса Тейшейру, Генріха Мхітаряна, Тайсона, Томаша Хюбшмана, Фернандіньо і нападаючого Луїса Адріано.

Головний тренер "Боруссії" Юрген Клопп з перших хвилин матчу випустив на поле воротаря Романа Вайденфеллера, захисників Лукаса Піщека, Невена Суботича, Феліпе Сантану і Марцеля Шмельцера, півзахисників - Свена Бендера, Якуба Блащиковськи, Ілкая Гюндогана, Маріо Гетце, Марко Ройса, і нападника Роберта Левандовськи.

Перший матч у Донецьку завершився результативною нічиєю, у зв'язку з чим багато хто припускав, що дортмундці будуть обережними.

Але такі прогнози не виправдалися, і в перші 20 хвилин гравці "Боруссії" почали активну атаку, що вилилося в два поспіль поданих кутових, які з невеликими труднощами нейтралізував захист донецького клубу.

У свою чергу "Шахтар" намагався діяти на контратаках, але захист і півзахист німців практично не дозволяли створити щось небезпечне біля воріт Вайденфеллера.

Перша половина тайму була повністю за "Боруссією", і лише до 25-тої хвилини гірникам вдалося створити момент біля воріт суперника, коли з лінії штрафного пробивав Фернандіньо, але й удар у бразильця не вийшов, і захисники німецького клубу його заблокували.

Довго атакувати "Шахтарю" дортмундці не дозволили і продовжили наступ, який на 31-й хвилині привів до чергового кутового.

Подача з корнера послідувала в центр штрафного, де Сантана виграв боротьбу у Ракицького на "другому поверсі" і головою вколотив м'яч у сітку. 1:0.

Минуло ще 6 хвилин, і Левандовськи з правого флангу атаки прострілив на "п'ятачок" штрафного гірників, де Гетце без проблем замкнув передачу партнера. 2:0.

Під саму завісу першого тайму Фернандіньо міг відіграти один гол, але його "парашут" з лівого флангу в дальній кут на кутовий перевів Вайденфеллер.

Після перерви Луческу випустив замість Тайсона Дугласа Косту, який одразу ж взявся за справу.

Вже до 50-тої хвилині "Шахтар" створив три поспіль небезпечних моменти, в двох із яких взяв активну участь Коста.

"Боруссія" поступово відсунула гру від своїх воріт, а згодом і сама почала знову насідати на суперника.

На 59-й хвилині Гюндоган пробив з лінії штрафного, П'ятов удар відбив прямо перед собою, і Блащиковськи, який
налетів на добивання, обіграв лежачого воротаря і закотив м'яч у порожні ворота. 3:0.

Після ще одного пропущеного гола гравці "Шахтаря" виглядали шокованими, і "Боруссія" продовжила створювати небезпечні моменти біля воріт П'ятова.

На 77-й хвилині Ракицький могутньо пробив по воротах, на що "Боруссія" відповіла шикарним проходом через усесь захист гірників від Ройса, але безрезультатно.

Наприкінці матчу Луїс Адріано не зміг реалізувати вихід сам на сам і хоч якось підсолодити гіркоту розгрому.

Нагадаємо, перший матч між цими командами завершився внічию з рахунком 2:2.

Минулого тижня не змогли пробитися в наступний раунд Ліги Європи українські футбольні клуби "Динамо", "Дніпро" і "Металіст".

Підписуйтесь на наш telegram-канал "Українські Новини"