Україна почала застосовувати на фронті касетні боєприпаси, – WP
Україна почала застосовувати касетні боєприпаси для знищення добре укріплених позицій держави-агресора Росії. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомляє The Washington Post у четвер, 20 липня.
За інформацією видання, Україна почала обстріл касетними боєприпасами російські сили на південному сході України, намагаючись розбити добре укріплені російські позиції, що сповільнили літній наступ України. Касетні бомби, заборонені у понад 120 країнах, вибухають у повітрі над ціллю, викидаючи десятки чи сотні менших бомб на площу, яка потенційно може бути розміром із кілька футбольних полів, зазначає WP.
"Український чиновник сказав The Washington Post, що боєприпаси були випущені по російських позиціях, щоб розбити траншеї, які уповільнюють українські сили, які прагнуть повернути територію. Чиновник, як і інші, говорив на умовах анонімності, щоб обговорити делікатні військові операції", - сказано у повідомленні.
Як пояснив раніше полковник Олександр Бакулін, командир 57-ї бригади, касетні боєприпаси потрібні для "завдання максимальної шкоди ворожій піхоті", хоча він визнав, що вони не вирішать усіх проблем на полі бою. Крім позицій на лінії фронту на південному сході України, касетні боєприпаси також планується використовувати поблизу поки що контрольованого Росією міста Бахмут, пише WP.
Як повідомляли Українські Новини, 7 липня США оголосили про надання нового пакета військової допомоги Україні, до якого також увійшли касетні боєприпаси.
12 липня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що касетні боєприпаси зможуть змінити правила гри в боротьбі проти окупантів.
17 липня речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий заявив, що українські військові продовжують отримувати касетні боєприпаси.