Молдова починає вихід з десятків договорів у рамках СНД
Молдова починає вихід із кількох десятків договорів у рамках СНД, заявив міністр закордонних справ Ніколає Попеску. Про це з посиланням на інтерв'ю каналу Jurnal TV повідомляє видання Newsmaker у четвер, 23 лютого.
"Починаємо денонсацію Молдови угод у рамках СНД. Наші держустанови проаналізували необхідність багатьох угод, підписаних у СНД, і цими днями починаємо процедуру виходу з кількох десятків угод. Ми доповнимо та опублікуємо цей список. Тільки лінією МВС денонсуємо близько 20 угод", — заявив Попеску.
За його словами, вихід із цих угод пов'язаний з намірами Молдови приєднатися до Європейського Союзу та змінами зовнішньої політики. Попеску зазначив, що Молдова є учасницею понад 330 угод зі Співдружністю Незалежних Держав, до якої входить низка пострадянських країн. Глава МЗС підкреслив, що деякі з цих договорів не застосовуються, не працюють та навіть суперечать інтересам Молдови.
Як повідомляли Українські Новини, 21 лютого прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що Росія планує дестабілізацію Молдови для відкриття нового фронту проти України.
20 лютого Дорін Речан заявив, що російські війська повинні покинути територію невизнаного Придністров’я.
Також 20 лютого Президент Володимир Зеленський заявив про готовність України до надання Молдові допомоги в ситуації з окупованим росіянами Придністров'ям.