Шойгу заявив, що військ НАТО на кордонах з РФ стало в 2,5 рази більше з лютого 2022

Войска НАТО. Фото: nato

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що угруповання сил Північноатлантичного Альянсу (НАТО) зросло з лютого поточного року у 2,5 рази на кордонах з РФ. Про це повідомляє російський "Інтерфакс" у середу, 2 листопада.

Шойгу заявив, що поблизу кордонів Росії сили НАТО вирішили створити повномасштабну систему колективної оборони та нарощують угруповання.

"Створюються нові багатонаціональні батальйонні тактичні групи в Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині. Чисельність угруповання з лютого 2022 року зросла у 2,5 раза та становить понад 30 тисяч осіб, а в найближчій перспективі може ще збільшитися", – сказав міністр оборони РФ.

Також Шойгу повідомив, що у Східній та Центральній Європі, а також у країнах Балтії розгорнуто формування збройних сил позарегіональних держав НАТО, а сам Альянс, за словами російського міністра, має намір перейти від стримування РФ шляхом передової присутності до створення повномасштабної системи колективної оборони на східному фланзі поблизу кордонів.

РЕКЛАМА

Як повідомляли Українські Новини, 1 лютого президент Росії Володимир Путін заявив, що США проігнорували принципові російські занепокоєння щодо гарантій безпеки в Європі.

21 лютого Путін заявив, що президент США Джозеф Байден пообіцяв йому мораторій на ухвалення України до НАТО.

22 лютого Путін заявив, що Україна повинна відмовитись від наміру вступити до НАТО.

ГОЛОВНЕ