Україна планує постачати свої яблука до Індії
Україна планує налагодити експорт яблук до Індії у 2022 році. Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, передають Українські Новини.
"Україна планує у 2022 році налагодити експорт яблук до Індії", - йдеться у ньому.
За словами голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької, вона сподівається, що пробні партії буде поставлено без проблем, а пізніше Україна стане вагомим постачальником свіжих яблук до Індії.
Згідно з повідомленням, у 2018 році Україна та Індія вже домовилися про пробні партії українських яблук.
У 2019 році було здійснено постачання, проте на частину партій було отримано нотифікації про невідповідність. Про фітосанітарні вимоги в Україні дізналися вже після постачання, в результаті експорт було зупинено.
2021 року Держпродспоживслужба спільно з посольством України в Індії знову домовилися з індійськими чиновниками про пробні експортні партії. Нині вирішуються організаційні питання.
Як повідомляли Українські Новини, Україна планує домовитися про експорт картоплі до країн Європейського Союзу.
2021 року Україна збільшила експорт агропродовольчої продукції до країн Європейського Союзу на 33% до 8,3 млрд доларів у порівнянні з 2020 роком.