У 2021 році іноземні компанії можуть вивести з України $8 млрд дивідендів, - НБУ
Національний банк прогнозує репатріацію дивідендів у 8 млрд доларів у 2021 році. Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, передають Українські Новини.
"Ми бачимо, що підприємства з іноземним капіталом з одного боку суттєво збільшують свої виплати за дивідендами. Так загалом за перші 11 місяців цього року репатріація дивідендів склала 7,5 млрд доларів. Загалом за підсумками року ми очікуємо, що ця сума перевищила 8 млрд доларів", - сказав він.
При цьому заступник голови НБУ додав, що підприємства з інкапіталом значну частину своїх доходів реінвестують у свою діяльність в Україні.
За підсумками 2021 року приплив прямих іноземних інвестицій складе 6,5 млрд доларів.
Як повідомляли Українські Новини, за підсумками 2020 року репатріація дивідендів збільшилася на 19,4% до 3,7 млрд доларів у порівнянні з 2019 роком.
У липні 2019 року Нацбанк скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для покращення інвестиційного клімату, як це було передбачено дорожньою карткою щодо валютної лібералізації.
Національний банк підвищив облікову ставку на 0,5 п.п. до 9%.