З початку податкової амністії українці заплатили 1,5 млн гривень до держбюджету
З початку податкової амністії українці заплатили 1,5 млн гривень в держбюджет.
Про це йдеться в повідомленні Державної податкової служби, передають Українськi Новини.
Зазначається, з 1 вересня 2021 розпочато кампанію одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яка триватиме до 1 вересня 2022 року.
"З початку вересня громадянами, які скористалися одноразовою добровільним декларуванням, до державного бюджету вже сплачено понад 1,5 млн гривень", - повідомляють в податковій.
Вказується, що фізичні особи, які мають намір відповідно до цього закону скористатися правом на одноразову добровільне декларування, звертаються в банк для відкриття поточного рахунку зі спеціальним режимом використання (спеціального рахунку) і розміщення готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).
Як повідомляли Українські Новини, податкова амністія набрала чинності і буде діяти рік - з 1 вересня 2021 по 1 вересня 2022 року.
Закони про податкову амністію стосуються стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразової збору в бюджет.
Закони пропонують податкову амністію зі ставкою спеціального збору на одноразове декларування 5% для валютних цінностей, розміщених на банківських рахунках в Україні, і інших активів в Україні, а також за ставкою 9% для валюти на банківських рахунках і інших активів, які перебувають закордоном.
Під амністію можуть потрапляти активи в Україні або за кордоном, придбані в рахунок доходів, що не були задекларовані за будь-який податковий період за станом на 1 січня 2021 року.