Бізнесом Донеччини сплачено більше 300 млн гривень екоподатку
Як повідомило Головне управління ДПС у Донецькій області, на Донеччині платниками екологічного податку за три місяці 2021 року до зведеного бюджету сплачено 302,7 млн грн екологічного податку.
У зв`язку з інтенсивною роботою промислового сектору регіону, який найчастіше використовує застарілі технології виробництва, екологія Донецької області та країни в цілому потребує нових підходів та свідомого і ощадливого використання природно-ресурсного потенціалу країни. Саме тому існує необхідність в державному управлінні природокористуванням за допомогою екологічного податку.
Як прокоментувала в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області Ірина Долозіна, сплачуючи екоподаток, підприємства частково компенсують негативний вплив на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, які виникають під час процесу ведення господарської діяльності. У 2021 році платниками екологічного податку сплачено на 17%, або на 43,8 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали майже 133 млн гривень. Натомість, до державного бюджету надійшло 169,7 млн гривень.
Крім того, Ірина Долозіна нагадала, що граничними термінами подання декларацій та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за І квартал 2021 року вважаються 11 травня та 20 травня поточного року відповідно.
Як повідомлялося раніше, у Донецькій області задекларували свої доходи вже 63 мільйонера