Будинок для людей похилого віку, в якому сталася пожежа, працював неправомірно, – Лазебна
Двоповерховий житловий будинок, переобладнаний у будинок для людей похилого віку, на вулиці Нижня Гієвська, 150Б у Харкові, який загорівся 21 січня, працював неправомірно.
Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила під час позачергового засідання уряду в четвер, передають Українські Новини.
"Ця установа функціонувала не в правовому полі, її немає в реєстрі постачальників соціальних послуг, відомості про таку установу відсутні у Департаменті соціального захисту", – зазначила Лазебна.
Вона підкреслила, що є чіткі вимоги до функціонування установ, в яких проживають люди похилого віку і люди з інвалідністю.
Також вона додала, що Мінсоцполітики організовує роботу з виявлення незаконних установ, які надають соціальні послуги з розміщення літніх людей.
"Ми зараз організовуємо роботу з виявлення таких установ, яких немає в реєстрі постачальників соціальних послуг, ми перевіримо умови проживання та перебування літніх людей в таких установах і будемо посилювати відповідальність людей, які працюють не в правовому полі", – зазначила Лазебна.
Як повідомляли Українські Новини, 21 січня у Харкові в будинку для літніх осіб сталася пожежа. 15 людей загинули, ще 5 постраждали.
Також повідомлялося, що Кабінет Міністрів створив урядову комісію з розслідування причин виникнення пожежі в будинку для літніх людей в Харкові на чолі з міністром розвитку громад і територій Олексієм Чернишовим.