Саша Боровик подав в суд на Порошенка через позбавлення його громадянства
Колишній депутат Одеської міськради і соратник Михайла Саакашвілі Саша Боровик сьогодні, 7 червня, подав у Вищий адміністративний суд Києва апеляцію на рішення президента Петра Порошенка про позбавлення його українського громадянства. Про це Він написав на своїй сторінці в Facebook.
"Вважаємо Указ Президента України Порошенка в частині припинення громадянства Олександру Боровику незаконним, прийнятим із перевищенням повноважень, наданих Президенту Конституцією, і таким, що порушує конституційні права і свободи громадянина України", - процитував Боровик частину позову.
При тому він зазначив, що позиваєтся саме до Петра Порошенка, оскільки його дії були незаконними.
"Президент України Петро Порошенко примусово позбавив Олександра Боровика громадянства, оскільки припинення громадянства є наслідком певних добровільних дій людини. На переконання позивача, оскаржуваний в частині припинення йому громадянства Указ має виключно політичний мотив і вибірковий характер", - навів відповідну цитату з позова Боровик.
Він також назвав рішення Порошенка про позбавлення його громадянства України ознакою тоталітарного режиму, оскільки "влада застосовує позбавлення громадянства як вид покарання за вираження поглядів, ідей і політичних переконань".
Він нагадав, що позбавлення громадянства є неприпустимим правовим явищем у відповідності зі статтею 25 Конституції України та статті 2 Закону про громадянство заборонено позбавлення громадянства України.
У той же час, як пише видання "Страна", сьогодні міська виборча комісія позбавила Боровика мандата депутата Одеської міськради "у зв'язку з втратою ним громадянства України". Офіційно оголосять про виключення Боровика на сесії 14 червня.
Відзначимо, що Президент України Петро Порошенко підписав указ про прийняття в громадянство України громадянина Федеративної Республіки Німеччина Саші Боровика 6 березня 2015 року. 29 квітня глава держави підписав указ про втрату Боровиком українського громадянства.