Як соцмережі відреагували на появу проспекту Шухевича в Києві
У мережі обговорюють рішення Київради перейменувати проспект генерала Ватутіна в проспект Шухевича. Перейменування викликало масу обурень серед блогерів.
Як пише "Страна.ua", блогер Андрій Манчук розповів про те, як все відбувалося: "Київська міська рада перейменувала проспект генерала Ватутіна, який керував операцією зі звільнення Києва, в честь гауптмана абверівського батальйону "Нахтігаль" і 201-го шуцманшафт батальйону Романа Шухевича. Учасники засідання привітали рішення оплесками і криками "слава Україні - Героям слава". Присутній на сесії син Шухевича, народний депутат Юрій Шухевич подякував депутатам Київради, зазначивши, що столиця позбулася чергової "плями більшовизму".
Одночасно з цим Київрада проголосувала за "надання військовослужбовцям добровольчих батальйонів соціальних прав і гарантій від міської влади". Представники цих батальйонів, про всяк випадок, особисто з'явилися в зал в камуфляжі, щоб проконтролювати хід цієї демократичної процедури ".
Директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський назвав перейменування ганьбою: "Чи можна виміряти глибину морального падіння? Це нелегко, але є випадки коли це падіння настільки глибоко, що вимірювання не підлягає. Рішення Київради про перейменування вулиці Ватутіна на честь нацистського офіцера Шухевича, на руках якого кров десятків тисяч українців, євреїв і поляків - саме такий випадок - глибокого морального падіння, волаючого цинізму і людської підлості. День національної ганьби!".
Політолог Олег Волошин іронізує: "Якесь неточне, редуційоване перейменування. Проспект же був не просто Ватутіна. А генерала Ватутіна. Значить, і нова назва має бути повною: Проспект Гауптмана Шухевича".
Журналіст В'ячеслав Чечіло звертає увагу на іншу постанову київських депутатів: "Поява в столиці вулиці Шухевича затьмарила інше рішення, не менше визначне. Київська міська рада під тиском людей в камуфляжах проголосував за надання офіційного статусу "бійцям добровольчих батальйонів ". Рішення передбачає "надання військовослужбовцям добровольчих батальйонів соціальних прав і гарантій від міської влади".
Ні для кого не секрет, що всі, хто хотів і мав хоч найменше право, вже отримали статус "учасника АТО". Навіть ті, хто не був далі блок-поста в Дніпропетровській області. Тобто в даному випадку мова йде про ту п'янь, яка вештається по місту і займається рекетом. Їм тепер будуть покладені пільги за рахунок інших жителів столиці. Хочете, щоб Рагулі бухали за ваш рахунок - не забудьте сплатити податки, дорогі кияни".
Маркетолог Олена Дерев'янко пише: "Не думала моя бабуся, надивившись на нацистів і їх дармоїдів в окупованому Києві, що доживе до часу, коли пам'ять про щастя звільнення намагатимуться стерти з карти її рідного міста. Нагадайте, до речі, чим славетним відзначився Шухевич перед київською громадою?".
Блогер Денис Гороховський обурений: "Дивно, але проспект Ватутіна (який звільняв Київ від німецько-фашистських загарбників) перейменували на Шухевича (який шестерив у фашистів). Хоча ні, не дивно вже. Чекаємо провулок Третього Рейху і Площу Гітлера. Місцеві "герої" ж уже закінчуються".
Як повідомляли Українські Новини, Київрада перейменувала проспект Ватутіна на проспект Шухевича.