В Україні знову підвищили тарифи на тепло на 7,5%
Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) збільшила з 1 лютого середньозважений тариф на теплову енергію для непобутових споживачів (крім населення) на 7,5%, або на 102,46 гривні/Гкал, до 1 471,56 гривні/Гкал (без ПДВ) порівняно з діючими у січні тарифами.
Відповідне рішення було прийнято на засіданні комісії в середу, передають Українські Новини.
Зокрема, в Києві для споживачів "Київенерго" тариф на теплову енергію комісія збільшила на 7,1% (на 100,46 гривні/Гкал) до 1 508,47 гривні/Гкал, для споживачів ТОВ "Євро-Реконструкція" (Дарницька ТЕЦ) - на 9,3% (на 120,44 гривні/Гкал) до 1 411,59 гривні/Гкал.
Збільшення тарифів пов'язане зі зростанням ціни на природний газ.
Зокрема, за розрахунками НКРЭКУ ціна на природний газ як товар для виробників теплової енергії в лютому складе 7 822,7 гривні/тис. куб. м (без ПДВ, з урахуванням транспортування і розподілу), що на 11,4% більше, ніж у січні.
Крім того, НКРЭКУ з тієї ж причини скоригувала у бік збільшення тариф на централізоване постачання гарячої води для юридичних осіб.
Як повідомляли Українські Новини, з сьогоднішнього дня зросли ціни на газ для промисловості.