Гонтарева назвала націоналізацію Приватбанку історією дворічної давності
Голова Національного банку Валерія Гонтарева прокоментувала чутки про націоналізацію Приватбанку. Вона також зазначила, що всі акціонери повинні виконувати програми та свої зобов'язання, передають Українські Новини.
"Історії про націоналізацію Приватбанку я чую вже 2 роки поспіль. Можу сказати, що всі акціонери всіх банків повинні виконувати плани по капіталізації", - прокоментувала вона.
Ці програми розраховані на 3 роки.
"Якщо ти не виконуєш, і ти банк несистемний, то ти можеш піти до Фонду гарантування вкладів, а якщо системний, то можеш бути націоналізований державою", - підкреслила глава НБУ.
Вона повідомила, що зараз в Приватбанку йде другий етап перевірки виконання програми докапіталізації, який закінчиться до кінця року.
Як повідомляли Українські Новини, раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що уряд найближчим часом ухвалить рішення про націоналізацію Приватбанку.
В Приватбанку цю інформацію спростували, назвавши її фейком.
Потім заступник голови НБУ Дмитро Сологуб повідомив, що Національний банк не виключає націоналізацію Приватбанку при невиконанні плану докапіталізації.
Раніше з'явилося відкрите звернення 15 банків-членів Незалежної асоціації банків, які підтримали керівництво Національного банку. Приватбанку тоді не виявилося серед фінустанов, які підписали відкрите звернення, незважаючи на членство в асоціації.
Нагадаємо, раніше в Приватбанку заявили, що обговорив з МВФ свою важливу роль в банківській системі.