ЄС має намір виділити 102 млн євро Україні на реформи децентралізації
Європейський Союз має намір виділити 102 млн євро Україні на реформи з децентралізації на 2016-2020 роки. Про це прем'єр-міністр Володимир Гройсман сказав під час представлення програми з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою" у Вінниці, передають Українські Новини.
Майже 3 млрд гривень буде витрачено на те, щоб підтримати місцеве самоврядування, реалізувати нові інфраструктурні проекти, весь комплекс заходів, щоб наші громади стали більш здатними", - сказав Гройсман.
За його словами, в даний час в Україні зареєстровано 184 об'єднані громади, до кінця 2016 року сформуються ще 250.
Комісар Європейського Союзу з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганнес Хан, в свою чергу, додав, що європейські партнери будуть працювати з українською владою для підвищення навичок і знань виборних представників та адміністративних працівників.
"Мова йде про фінансовому менеджменті, щоб ми бачили прозору систему, залучення громадськості, підвищення можливостей міністерств у Києві у їх співпраці з місцевими громадами та місцевими органами самоврядування", - зазначив Хан.
Єврокомісар наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття Верховною Радою законодавчої бази в частині децентралізації.
"Сьогодні в Раді вже подано цілий комплекс проектів, ми хочемо, щоб Рада прийняла ці законопроекти як можна швидше. Зрештою і в Конституції потрібно буде вносити відповідні поправки, оскільки ця приватна структура потребує певних трансформаціях", - сказав він.
Програма по розширенню прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою" буде реалізована німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).
На її реалізацію Європейський Союз спільно з країнами-членами Данією, Польщею, Німеччиною і Швецією направлять 102 млн євро на 2016-2020 роки.
Програма U-LEAD підтримує створення прозорої та підзвітної багаторівневої системи управління, в частині реалізації регіональної політики і реформи децентралізації, а також вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні.
Так, в рамках програми будуть дані 600 тренінгів і консультацій по всій території України для поліпшення комунікаційних та управлінських навичок держслужбовців на місцевому, регіональному та національному рівнях.
Крім того, U-LEAD розробляє механізм інституційної підтримки, а саме створення Центрального офісу реформ на національному рівні та центрів розвитку місцевого самоврядування у всіх 24 областях.
На місцевому рівні також планується створення та реконструкція 600 центрів надання адміністративних послуг у всіх областях України, а також 1 800 тренінгів для їх працівників.
Як повідомляли Українські Новини, 61% українців вважають децентралізацію необхідною.