Київському фунікулеру виповнилося 110 років (фото)
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київської міської державної адміністрації.
7 травня виповнюється 110 років з дня відкриття київського фунікулера. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Київської міської державної адміністрації.
Фунікулер будувався протягом 1902-1905 років і був урочисто відкритий 7 травня 1905 року, а перевезення пасажирів почалися з 8 травня.
Його будівництво забезпечило сполучення між Подолом і верхнім містом в районі Михайлівської площі.
Перші вагони були напіввідкритими і поміщали по 70 пасажирів кожен.
За час свого існування фунікулер кілька разів реконструювали, останнє оновлення було в 2013 році.
Розрахунковий обсяг пасажирських перевезень фунікулера становить 4 мільйони осіб на рік, при цьому фактичні обсяги іноді досягали і 7,7 мільйона пасажирів, щодоби фунікулером користується від 7 до 15 тис. людей у залежності від пори року.
З нагоди 110-річчя експлуатації фунікулера комунальне підприємство "Київпастранс" проводить акцію "поздоровлень фунікулера з днем народження", 5 переможців якої стануть власниками проїзного квитка на червень.
Як повідомляло агентство, Київська міська державна адміністрація виділила 600 тис. гривень на ремонт фунікулера.