Німеччина запропонувала Іспанії 300 млрд євро
Цих грошей іспанській владі буде досить, для того щоб протягом двох років відмовитися від запозичень на відкритому ринку.
Уряд Німеччини готовий виступити ініціатором виділення Мінфіну Іспанії до 300 млрд євро. Про це пише іспанське ділове видання El Economista з посиланням на інформацію джерел, знайомих з перебігом переговорів.
За інформацією видання, цих грошей іспанській владі буде досить, для того щоб протягом двох років відмовитися від запозичень на відкритому ринку.
Водночас умови надання позики, як очікується, будуть досить м'якими і не йтимуть в жодне порівняння з нинішньою дохідністю іспанських бондів. За даними інсайдерів, мова йде про кредит під ставку 2-2,5% річних. Якщо порівняти це значення з поточним рівнем дохідності дворічних іспанських бондів, то спреди між двома значеннями становитимуть близько 400 базисних пунктів (зараз дохідність паперів на 2 роки оцінюється в 6,4% річних).
Незважаючи на дефіцит подробиць такої пропозиції, джерела El Economista повідомили, що перший транш становитиме близько 100 млрд євро і буде наданий з чинного тимчасового фонду EFSF. Решта 200 млрд євро надійдуть з уже постійного фонду ESM, який має запрацювати нинішньої осені після отримання схвалення щонайменше 90% своїх "пайовиків".
В результаті такої програми підтримки Німеччині вдасться вбити відразу двох зайців: Іспанія буде врятована від дефолту, а Європейському центробанку (ЄЦБ) не доведеться починати масований викуп іспанських паперів з відкритого ринку з метою збити дохідність за ними.
Німецька влада неодноразово заявляла, що перший раунд таких купівель, який пройшов з серпня 2011 р. по березень 2012 р., не вирішив проблему, а лише дав змогу іспанцям розслабитися, не проводити потрібні структурні реформи і отримати задоволення від роботи ЄЦБ.
Нагадаємо, нещодавно міністри фінансів країн єврозони схвалили угоду, відповідно до якої Мадрид отримає допомогу в розмірі до 100 мільярдів євро для рекапіталізації своїх банків.