Міністерка фінансів Британії вперше приїхала до Києва: що відомо
У суботу, 27 червня, міністерка фінансів Британії Рейчел Рівз перебувала в Києві, проте публічно про її візит не повідомлялося.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на коментар пресслужби британського уряду та "Суспільне", якому Рівз надала коментар.
Вказується, що Рівз приїздила до Києва 27 червня, проте публічно про її візит не повідомляли до його завершення. Візит став продовженням розмов з колегами на Конференції з відновлення України у Гданську.
Під час поїздки міністерка зустрічалася з українським міністром оборони Михайлом Федоровим та представниками українських і британських оборонних компаній, на зустрічі їй демонстрували передові досягнення mil-tech - зокрема ті, що є предметом співпраці.
Пізно ввечері 27 червня вона опублікувала фото з Києва.
"Я чітко заявляла, і уряд Великої Британії неодноразово наголошував: ми були б готові використовувати не лише прибутки, а й самі заморожені російські активи для підтримки України у війні проти Росії", – сказала Рівз "Суспільному".
Вона додала, що це можливо лише за умови спільного рішення партнерів у Європейському Союзі та країнах G7. За її словами, якщо така згода буде досягнута, Лондон повністю готовий передати ці активи українцям.
Рівз також розповіла про План оборонних інвестицій, який оприлюднять напередодні саміту НАТО. За її словами, документ передбачає суттєве збільшення фінансування оборони, а кошти витрачатимуть ефективніше, відповідно до сучасних викликів і нових способів ведення війни.
Канцлерка пояснила, що нові правила обліку дозволяють її уряду інакше враховувати капітальні видатки. Саме їх Велика Британія переважно надає Україні – на відновлення зруйнованої росіянами енергетичної інфраструктури та на закупівлю військової техніки.
Під час поїздки Рівз вшанувала полеглих українських захисників під стіною пам'яті на мурі Михайлівського золотоверхого собору. Також їй показали наслідки влучання "Шахеда" по Успенському собору і краєвиди з пагорбів Києва біля музею історії України у Другій світової війни. Також вона відвідала реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю, кошти на підтримку якого надає Британія.
Крім того, Рівз, проходячи через парк Шевченка, зупинилася пограти у шахи зі звичайними киянами, яких зустріла там.
При цьому Рівз є міністеркою в уряді Кіра Стармера, який вирішив йти у відставку. Офіційно конкурс на посаду лідера Лейбористської партії розпочнеться лише в липні, проте найімовірнішим наступним прем'єром вважають колишнього мера Манчестера Енді Бернема.
Нагадаємо, віцепрем'єр-міністр Великої Британії Девід Леммі заявив, що зовнішня політика країни, зокрема підтримка України, залишиться незмінною, коли після відставки Кіра Стармера кермо влади перейде до нового прем'єр-міністра.