Представники командування Армії США заявили про удари по Ірану у відповідь на обстріл судна в Ормузі,– CENTCOМ

Американські військові заявили про удари по Ірану у відповідь на обстріл судна в Ормузі. Фото: US Navy.

Американські військові заявили, що завдали ударів по Ірану, зокрема по сховищах ракет і безпілотників а також по прибережних радіолокаційних станціях, після нападу на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку.

Про це йдеться у заяві Центрального командування США (CENTCOM) у мережі Х.

"26 червня війська Центрального командування США завдали ударів по Ірану в якості рішучої відповіді на вчорашню атаку на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку", – зазначили у CENTCOM.

У заяві CENTCOM зазначається, що американські літаки завдали ударів по іранських сховищах ракет і безпілотників, а також по прибережних радіолокаційних станціях після того, як 25 червня Іран атакував судно Ever Lovely за допомогою безпілотника одноразового використання.

РЕКЛАМА

"На момент іранської атаки вантажне судно під прапором Сінгапуру виходило з Ормузської протоки вздовж узбережжя Оману", – додає CENTCOM.

"Невиправдана агресія іранських збройних сил проти торговельного судноплавства є явним порушенням режиму припинення вогню. Крім того, небезпечна поведінка Ірану підриває свободу судноплавства в умовах, коли через цей життєво важливий міжнародний торговельний коридор проходить дедалі більше торговельних потоків", – наголосили у CENTCOM.

Також американські військові заявили, що вони "продовжують координувати безпечний прохід та надавати підтримку торговельним суднам, що проходять через протоку".

ГОЛОВНЕ