Китай має намір скоротити імпорт нафти до найнижчого рівня з 2016 року, — Bloomberg
Найбільший у світі імпортер сирої нафти — Китай — має намір цього місяця скоротити закупівлі "чорного золота" в рамках політики вкрай стриманого попиту, який спостерігається з моменту початку війни Ізраїлю та США проти Ірану.
Про це агентство Bloomberg повідомило з посиланням на дані аналітичних компаній Kpler та Vortexa.
За даними Kpler, у червні обсяг морського імпорту нафти до Китаю становитиме в середньому близько 6,4 мільйона барелів на добу. Це найнижчий показник з жовтня 2016 року і приблизно на 8% менше, ніж у травні цього року. Дані Vortexa щодо відстеження суден демонструють аналогічну тенденцію.
Bloomberg пише, що з початку війни на Близькому Сході Китай скоротив закупівлі сирої нафти приблизно на 4 мільйони барелів на добу порівняно зі звичайними рівнями. Таке пом’якшення політики Пекіна дозволило збалансувати світовий попит та пропозицію, а також утримати світові ціни на нафту на рівні нижче 100 доларів за барель.
Пекін впорався з величезним шоком пропозиції завдяки обмеженню експорту нафтопродуктів, скороченню обсягів переробки та використанню комерційних запасів.
Однак слабка економіка та прискорений перехід на електромобілі, який, ймовірно, призведе до постійного скорочення попиту, знизили потребу країни в нафті. Аналітики вважають, що така ситуація може зберігатися протягом кількох місяців.
Як повідомляли Українські Новини, 17 червня закінчився термін дії винятку щодо російської нафти з санкцій США, який Вашингтон підтримував три місяці на тлі нафтової кризи через війну в Ірані. США не повідомляли про плани продовження винятку.
Натомість Вашингтон послабив санкції проти Ірану, дозволивши Тегерану протягом двох місяців продавати свою нафту й отримувати за це долари.
Нагадаємо, раніше світові ціни на нафту опустилися до рівнів, які були до війни в Ірані, на тлі перемир’я між Вашингтоном та Тегераном, а також відновлення судноплавства через Ормузьку протоку.