Розкрадання понад 32 млн грн на підприємствах "Укроборнопрому": НАБУ і САП завершили розслідування

НАБУ. Фото: НАБУ

Завершено розслідування у справі організованої злочинної групи, яка упродовж 2014-2019 років заволоділа коштами державних підприємств – учасників концерну "Укроборонпром" – на загальну суму понад 32 млн грн і здійснила замах на заволодіння коштами цих держпідприємств на суму понад 19 млн грн.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро (НАБУ)

За даними слідства, підприємство-спецекспортер продукції та послуг військового призначення штучно залучало іноземних посередників для сприяння в укладенні зовнішньоекономічних контрактів. Водночас ці зареєстровані у Британії та Чехії компанії ніяких послуг не надавали, а вся робота фактично здійснювалася штатними співробітниками державного підприємства.

Вказується, що протягом 2014-2019 років посередникам сплатили понад $560 тисяч (еквівалент 13,3 млн грн) та майже 670 тисяч євро (еквівалент 19,3 млн грн). Гроші виводили через рахунки фіктивних компаній, після чого ділили між собою учасники злочинної групи.

РЕКЛАМА

У період 2016-2019 років службові особи підприємства-спецекспортера склали первинні документи щодо необхідності оплати компаніям-нерезидентам орієнтовно $172 тисячі (еквівалент 4,4 млн грн) та майже 500 тисяч євро (еквівалент 14,7 млн грн). Втім, переказати гроші зловмисники не встигли, оскільки дізналися про активні слідчі дії НАБУ і САП щодо аналогічних схем.

У березні 2026 року НАБУ і САП викрили схему та повідомили про підозру 3 особам:

Їхні дії кваліфіковано за:

ГОЛОВНЕ