EXIM Bank США виділить $300 млн на закупівлю Нафтогазом обладнання та послуг
НАК "Нафтогаз України" та Export-Import Bank of the United States (EXIM Bank) під час URC-2026 підписали угоду щодо опрацювання механізму фінансування на суму до 300 млн доларів США.
Про це повідомили у пресслужбі Нафтогаз.
У повідомленні сказано, що механізм передбачає можливість прямого кредитування американських постачальників і підрядників для закупівлі компаніями Групи Нафтогаз обладнання, робіт та послуг.
Ініціатива є продовженням стратегічних домовленостей між Україною та США щодо підтримки українського енергетичного сектору та посилення його стійкості в умовах війни.
Зокрема, йдеться про залучення фінансування для відновлення та розвитку енергетичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російських атак.
Зазначається, що команда Нафтогазу готувала цей документ упродовж останніх шести місяців.
Його підписання стало можливим, зокрема, завдяки візиту прем'єр-міністерки України Юлії Свириденко до США та переговорам з президентом EXIM Bank Джоном Йовановичем.
Як повідомляли Українські Новини, українську делегацію на Конференції з питань відновлення України (URC 2026) очолила прем'єр-міністр Юлія Свириденко.
Голова Укрпошти Ігор Смілянський відмовився через конфлікт з польською митницею від участі у конференції з питань відновлення України.