НКРЕКП запроваджує європейські правила торгівлі газом
Національна комісія держрегулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 23 червня 2026 року ухвалила рішення, спрямовані на подальшу інтеграцію газового ринку України до єдиного ринку природного газу Європейського Союзу.
Про це йдеться у повідомленні комісії, передають Українськi Новини.
У повідомленні сказано, що зміни передбачають запровадження європейських правил розподілу потужності та тарифоутворення на міждержавних з'єднаннях газотранспортної системи.
НКРЕКП завершила нормативні кроки для запровадження спільних аукціонів з розподілу потужності міждержавних з'єднань.
Такий механізм передбачає одночасний розподіл потужності газотранспортної системи України та суміжних країн, що відповідає європейській практиці функціонування ринку природного газу.
Так наразі, нові правила розподілу потужності міждержавних з'єднань запрацюють з липня 2026 року та застосовуватимуться до потужності, яка використовуватиметься з початку нового газового року - з 1 жовтня 2026 року.
Для участі в аукціонах замовники послуг транспортування мають укласти договори не лише з Оператором ГТС України, а й з операторами суміжних газотранспортних систем держав - членів Європейського Союзу та Республіки Молдова.
Також НКРЕКП встановила для ТОВ "Оператор ГТС України" тарифи на послуги транспортування природного газу для точок входу та виходу на міждержавних з'єднаннях в одиницях енергії (МВт·год на добу).
Тарифи застосовуватимуться з 1 жовтня 2026 року.
Як повідомляли Українські Новини, НКРЕКП з 1 червня знизив тарифи на зберігання газу в сховищах та запроваджує стимулююче регулювання для АТ "Укртрансгаз".