Відомий екс-міністр охорони здоровʼя привласнив понад 5 млн гривень державного ґранту

Екс-міністр МОЗ. Фото: Український соцпортал

Прокурори Черкаської обласної прокуратури повідомили про підозру колишньому народному депутату України та ексміністру охорони навколишнього природного середовища України Віктору Бойку, який нині очолює наглядову раду одного із закладів вищої освіти Києва, у заволодінні понад 5,6 млн грн державного гранту.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора, передають Українські Новини.

За даними слідства, на початку 2024 року ексміністр організував схему заволодіння коштами державного гранту, виділеного на підтримку переробної промисловості. Для цього до Міністерства економіки України подали бізнес-план щодо придбання лінії з виробництва комбікормів і створення нових робочих місць.

Після погодження заявки підприємство отримало понад 5,6 млн грн бюджетних коштів. Надалі ці гроші перерахували на рахунок підконтрольного товариства на підставі документів із неправдивими відомостями. Обладнання, передбачене бізнес-планом, фактично не придбали, нові робочі місця не створили, а грантові кошти використали не за цільовим призначенням.

РЕКЛАМА

Щоб приховати сліди, упродовж 2024-2026 років до банківських та інших установ подавали документи про нібито виконання умов грантової програми - із даними про придбання обладнання, запуск виробничої лінії та створення робочих місць. Під час перевірок як нове обладнання демонстрували техніку, яка вже перебувала у користуванні підприємства.

За висновком судової економічної експертизи, державному бюджету завдано збитків на понад 5,6 млн грн. Ексміністру інкримінують організацію заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом. Директору підприємства та бухгалтеру інкримінують пособництво у заволодінні коштами, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.

Як повідомляли Українські Новини, ексміністр МОЗ Ілля Ємець під час війни обзавівся віллою у Греції та преміальним Lexus, а ексзаступник Секретаря РНБО привласнив недобудований комплекс Республіканської клінічної лікарні в Києві.

ГОЛОВНЕ