Оман відкрив два додаткові маршрути для суден у Ормузькій протоці, а також не стягуватиме з них мита
Оман відкрив два тимчасові морські маршрути на північ і південь від існуючого судноплавного коридору в Ормузькій протоці, а також заявив, що не стягуватиме мита з цивільних суден. Про це пише Reuters.
Оман у координації з Міжнародною морською організацією (IMO) оголосив про два тимчасові маршрути на північ і південь від існуючого судноплавного коридору в протоці, щоб полегшити безпечне проходження суден, які залишають регіон.
Згідно з планом, судна будуть згруповані, і з кожним із них буде встановлено індивідуальний контакт із зазначенням часу відправлення та маршруту, яким їм слід рухатися.
Оман також заявив, що судновласники та капітани, як і раніше, несуть відповідальність за проведення незалежної оцінки ризиків перед рейсом. Суднам було наказано тримати систему автоматичної ідентифікації увімкненою під час проходження та повідомляти про будь-які навігаційні небезпеки до Центру морської безпеки Оману.
У заяві Оману йдеться, що з суден, які прямують транзитом через Ормузьку протоку, не стягуватиметься мито відповідно до підсумків нещодавніх переговорів між США та Іраном.
Як повідомляли Українські Новини, минулих вихідних Іран відновив відвантаження нафти з термінала на острові Харк, тоді як інші судновласники з обережністю відправляють свої судна через протоку через невизначеність у переговорах.
Нагадаємо, на тлі мирних переговорів США послабили санкції проти Ірану, дозволивши Тегерану протягом двох місяців продавати свою нафту й отримувати за це долари.
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що відстрочка санкцій США щодо Ірану загрожує російському експорту нафти.