Чотирьох українських моряків повернули після кількох місяців увʼязнення в Ірані — їх затримали в Ормузькій протоці
Чотирьох громадян України, які входили до екіпажу контейнеровоза Epimonidas, повернули додому після затримання судна іранським Корпусом вартових ісламської революції у квітні в Ормузькій протоці.
Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України, пише hromadske.
Українські моряки вже перебувають у безпеці та повернулися до своїх родин. Їхній стан здоров'я оцінюється як задовільний.
У квітні іранський Корпус вартових ісламської революції затримав у районі Ормузької протоки контейнеровоз Epimonidas, на борту якого перебували чотири громадянина України. Вони входили до складу екіпажу судна.
У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що з моменту затримання громадян Департамент консульської служби та посольство України в Греції підтримували контакт із родинами моряків, а також із грецькою компанією-судновласником та іншими залученими сторонами.
Інформацію про повернення українців озвучив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий у коментарі журналістам.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп повідомив, що Ормузька протока залишається повністю відкритою для судноплавства, а обсяги транспортування нафти через неї досягли рекордних показників.