КНДР ввела до складу флоту перший 5000-тонний есмінець
Північна Корея офіційно ввела в експлуатацію свій перший 5000-тонний есмінець "Чхве Хьон". На церемонії в порту Нампхо Кім Чен Ин заявив про продовження програми оснащення військово-морських сил ядерним озброєнням.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на державне інформаційне агентство КНДР (KCNA).
Під час виступу Кім Чен Ин заявив, що новий корабель має сучасні оперативні та бойові можливості. Також він повідомив, що програма оснащення військово-морських сил ядерною зброєю реалізується відповідно до плану.
За словами лідера КНДР, упродовж наступних п'яти років країна має намір щороку будувати по два кораблі, більші за новий есмінець. Плани передбачають створення крейсера водотоннажністю 10 тисяч тонн, кораблів супроводу та підводних систем озброєння.
КНДР прагне посилити свої військово-морські спроможності в акваторії Жовтого моря на західному узбережжі та у східних водах у напрямку Японії.
На нещодавньому засіданні політбюро Кім Чен Ин закликав прискорити розвиток ядерного потенціалу країни. Він заявив, що ситуація на Близькому Сході підтверджує правильність курсу на зміцнення ядерних сил.
Наразі основу військово-морських сил КНДР становлять невеликі кораблі, призначені переважно для берегової оборони.
Нагадаємо, Україна та Південна Корея проведуть офіційні переговори щодо подальшої долі військовополонених із КНДР, які брали участь у бойових діях проти України на боці Російської Федерації.